Події

Посадовці РДА реєстрували жителів Коростенського району у «забруднених» селах та отримували компенсацію: привласнили понад 4 млн грн бюджетних коштів

15 September 2021, 16:10

У Житомирській області правоохоронці викрили та припинили діяльність злочинної групи з корупційними зв’язками, яка «спеціалізувалася» на привласненні компенсаційних бюджетних коштів за втрачене майно при відселенні з радіоактивно забруднених територій. До складу групи входили посадовці РДА, за кілька років такої діяльності злочинці «заробили» понад 4 млн грн.

Про це 15 вересня повідомила пресслужба Житомирської обласної прокуратури.

«Установлено, що організована злочинна група у складі начальника управління, начальника відділу РДА та місцевого суб’єкта оціночної діяльності, шляхом зловживання своїм службовим становищем та внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, у 2017-2020 роках налагодили механізм протиправного заволодіння бюджетними коштами, призначеними для компенсації за втрачене нерухоме майно у разі відселення або переселення з радіоактивно забруднених територій», – йдеться у повідомленні.

З цією метою, посадовці залучали жителів Коростенського району, проводили реєстрацію їх місця проживання в напівзруйнованих та нежилих будівлях у «забруднених» селах.

В подальшому, такі громадяни купували нерухоме майно в «чистій» зоні, проте фактично у новопридбане житло не переселялися, залишаючись проживати у Коростенському районі.

В той же час, «забруднені» домівки викуплялися за рахунок бюджетних коштів за завищеною в декілька раз оцінкою, а отримані внаслідок таких злочинних дій кошти привласнювалися учасниками групи.

«Зокрема, у селах Сарновичі та Берестовець Коростеньского району (колишній Народицький – ред.) напівзруйновані будинки оцінені у понад 300 000 грн кожен, що еквівалентно вартості квартири в обласному центрі», – зазначають у прокуратурі.

Під час розслідування були задокументовані факти реалізації за такою схемою 12 об’єктів нерухомого майна на загальну суму понад 4 мільйони гривень.

Таким чином, 15 вересня 2021 року було проведено низку обшуків у фігурантів провадження, під час яких вилучено докази злочинної діяльності.

З урахуванням викладеного, посадовцям РДА повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28, ч. ч. 1,2 ст. 366 КК України, а оцінювачу – за ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 365-2, ч. 3 ст. 365-2, ч. 3 ст. 28, ч. ч. 1,2 ст. 366 КК України, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 366 КК України. (Привласнення, розтрата майна шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах, організованою групою осіб)

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатись певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією.

На даний час клопотання про обрання підозрюваним запобіжних заходів та арешт належного їм майна подано на розгляд суду.

Примітка прокуратури: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Як повідомляв Житомир.info, 11 вересня 2019 Слідче управління ГУНП в Житомирській розпочало досудове розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). В ухвалах Корольовського районного суду м. Житомира йшлося про розтрату посадовими особами регіонального матеріального резерву 93 500 літрів пального на загальну суму 1 499 965 грн. Пальне призначалося для запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій Житомирської області та було куплене за кошти обласного бюджету. Наприкінці липня колишньому посадовцю «Житомирського облавтодору» повідомили про підозру в розтраті понад 90 тис. літрів пального з держрезерву.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: розтрата привласнення посадовець Чорнобильська зона Народицький район  
Матеріали по темі