Влада

​Відзнакою «За заслуги перед Житомиром І ступеню»​ збираються нагородити місцевого історика і краєзнавця

7 October 2021, 10:33

Краєзнавця та історика Георгія Мокрицького збираються відзначити за заслуги перед містом Житомиром.

Про це йдеться у проєкті рішення сесії Житомирської міської ради «Про нагородження Мокрицького Георгія Павловича відзнакою «За заслуги перед містом Житомиром I ступеня», оприлюдненому на офіційному сайті 6 жовтня.

«Нагородити відзнакою «За заслуги перед містом Житомиром I ступеня» за професіоналізм, за плідну роботу в галузі краєзнавства та значний внесок в дослідження історичної і культурної спадщини Житомирщини Мокрицького Георгія Павловича – письменника, українського історика, краєзнавця, журналіста, фотохудожника», - йдеться у проєкті рішення сесії.

У документі також зазначається, що про нагородження Георгія Мокрицького перед міською радою клопотала голова громадської організації «Житомир, зроби голосніше!», депутатка міськради, голова франції ПП «Європейська солідарність» Людмила Зубко.

Довідка міської ради:

Георгій Павлович Мокрицький народився 28 січня 1952 року у родині корінних житомирян. У 1974 році отримав вищу освіту. Спочатку працював лектором і референтом товариства «Знання», згодом — журналістом районної та обласної газет. У пострадянський час — відповідальний секретар обласної газети «Житомирський вісник».

Георгій Павлович весь свій вільний час він проводить в архівах Житомира, Києва, Львова, Москви, Санкт-Петербурга. У1983 р. з його ініціативи у міськвиконкомі створюється комісія з топоніміки, яку він очолює протягом багатьох років. На початку 90-х років інститут історії НАН України схвалює розроблену ним концепцію удосконалення топонімічного ландшафту Житомира. Журналіст і дослідник ініціює увічнення пам'яті видатних земляків:Івана Фещенка-Чопівського, Олександра Шумського, Олега Ольжича, В'ячеслава Липинського, Михайла Скорульського, Михайла Усановича та ін. На свій гонорар за архітектурно-краєзнавчий нарис «Житомир» Георгій Павлович встановлює пам'ятну дошку на будинку, у якому у1918 році працювала Центральна Рада УНР на чолі з Михайлом Грушевським.

Видавнича діяльність Георгія Павловича почалась ще в товаристві «Знання». У1994 р. він стає завідувачем видавничим відділом КП «Журфонд» Житомирської обласної організації Спілки журналістів України. У1997 році дружина Г.П.Мокрицького засновує приватне краєзнавче видавництво «Волинь», у якому він працює головним редактором, а згодом — і директором. Саме у цьому видавництві виходить у світ цікава краєзнавча література: «Історія трудових колективів Житомирщини», «Пам'ятки рідного міста», «На карті Житомира», «Видатні постаті Житомирщини».

Разом зі своїм давнім товаришем Сергієм Глабчуком краєзнавець випускає кольоровий фотоальбом «Житомир», у якому текст подається одразу на шести мовах. Ще є у Георгія Павловича книжки для маленьких житомирян: «Розповіді про Житомир» та «Абетка. Житомир». Науковий краєзнавчий доробок автора в цілому становить більш як 60 книг, біля тисячі статей і монографію про видатного ботаніка Володимира Липського (у співавторстві з ботаніком Д.М.Доброчаєвою).

Є членом редколегії Всеукраїнського науково-популярного журналу «Краєзнавство», членом Головної Ради Українського Товариства охорони пам’яток історії та культури, Віце-головою Житомирського науково-краєзнавчого товариства дослідників «Волині».

Найплідніший в області автор в галузі краєзнавства, відомий в Україні й за її межами. Видав 64 книги і монографії. Ініціатор, упорядник видавничої серії «Історія трудових колективів Житомирщини». Понад 10 років – заступник голови комісії з топоніміки Житомирської міської Ради. Є автором телевізійних фільмів, ведучим і учасником циклів передач з краєзнавства.

Нагороджений Житомирською міською радою почесною відзнакою «За заслуги перед містом» ІІІ і ІІ ступеня, почесним знаком УМВС України «За заслуги перед міліцією»; Почесними грамотами і грамотами Житомирської облдержадміністрації і обласної ради; Державного комітету України з радіомовлення і телебачення; правління Національної Спілки архітекторів України, Головною радою Українського Товариства охорони пам’яток історії і культури; міською радою; Патріархом Київським всія України-Русі Філаретом, Київським інститутом бізнесу і технологій тощо.

Заслужений журналіст України (1993), член Національної спілки журналістів України (1983), член Національної Спілки архітекторів України (1995), голова Житомирської організації Українського Товариства охорони пам’яток історії та культури (з 2011 р.).

Нині Георгій Павлович Мокрицький живе та працює у своєму рідному місті Житомирі.

Нагадаємо, у січні 2017 року в 65-річний ювілей житомирському краєзнавцю Георгію Мокрицькому вручили медаль.

Як повідомляв Житомир.info, в 2013 році у Георгія Мокрицького відкрилася виставка із фотографіями, яким вже більше 100 років. У 2014 році в обласній бібліотеці презентували книгу краєзнавця про 40 історичних постатей, пов’язаних з Житомиром, а до Дня міста вийшла книга «Наша рідна Михайлівська». У 2015 Мокрицький презентував книгу про 200 важливих адрес Житомира.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Мокрицький заслуги перед містом відзнака нагорода  
Матеріали по темі