Житомирський водоканал має провести зариблення річки Тетерів, щоб відновити водні біоресурси втрачені внаслідок аварії на каналізаційному колекторі.
Відповідний проєкт рішення розглядали на позачерговому засіданні міськвиконкому 8 жовтня.
«Пропонується зобов'язати комунальне підприємство «Житомирводоканал» Житомирської міської ради вжити заходів для відновлення водних біоресурсів річки Тетерів шляхом її зариблення, тобто придбати такі види риб: товстолоб, короп, карась, білий амур», - доповів начальник управління комунального господарства Олександр Марцун.
Зазначається, що рішення ухвалене з метою відновлення популяції водних біоресурсів втрачених в наслідок надзвичайної ситуації техногенного характеру, що виникла 6 серпня 2021 року на головній каналізаційній насосній станції м. Житомира на вулиці Івана Гонти, 16, що спричинило скид неочищених стічних вод до річки Тетерів та загибель водних біоресурсів.
Відповідно до проєкту рішення водоканал має на тендерних торгах провести закупівлю 10,434 тонни риби: товстолоб – 4167 кг, короп – 1786 кг, карась – 2695 кг, амур – 1786 кг.
Нагадаємо, в ніч з 6 та 7 серпня у Житомирі сталася значна аварійна ситуація на головній каналізаційній насосній станції, директор водоканалу просив житомирян зменшити використання води. Через аварію на насосної станції у річку Тетерів потрапили неочищені стоки, що спричинило загибель риби, за фактом виникнення аварії на водоканалі розпочали службове розслідування. Екологи та рибоохорона не радила купатися та ловити рибу в Тетереві.
На позачерговій сесії Житомирської міської ради 9 серпня заступник мера Сергій Кондратюк розповів про наслідки аварії на головній каналізаційній насосній станції, а мер Сергій Сухомлин зауважував, що спочатку треба виправити ситуацію, а потім розв'язувати питання зариблення. Наприкінці серпня Держекоінспекція повідомила, що через аварію на житомирському водоканалі у Тетереві загинуло 27 тисяч рибин, збитки довкіллю загалом склали майже 23 млн грн.
19 серпня директор комунального підприємства «Житомирводоканал» Андрій Нікітін у програмі «Діалоги» на Житомир.info розповідав про наслідки аварії на ГКНС, якість води з-під кранів та про перерахунок за брудну воду у серпні.
Як повідомляв Житомир.info, у вересні 2021 року прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактом забруднення річки Тетерів в результаті скиду КП «Житомирводоканал» неочищених стоків. Після великої аварії на початку серпня екологи ще кілька разів фіксували скиди водоканалом каналізаційних стоків у Тетерів, останнє було зафіксоване 7 жовтня 2021 року.