У Поліському національному університеті 12 жовтня стартував профорієнтаційний проєкт, який орієнтований на залучення до навчання учасників бойових дій і отримання ними ІТ-знань. Цього ж дня відбулася презентація роботи ITM Automation School, що функціонує на базі навчального закладу. Між ТОВ “ЕНКОН”, ГО “Федерація робототехніки та штучного інтелекту України” та Житомирським міським центром соціальних служб міської ради був підписаний меморандум про здійснення на безоплатній основі професійної реадаптації внутрішньо переміщених осіб, учасників АТО/ООС та членів сімей загиблих і померлих учасників АТО/ООС.
Нині сформована перша група. Це 5 осіб із числа учасників бойових дій АТО/ООС, які вже готові розпочати навчання. Серед них - колишні поліцейські, військовослужбовці, прикордонники, викладачі у військовому інституті. Всі вони повернулись із зони бойових дій та сподіваються розвинутися професійно, працевлаштуватися чи розпочати власну справу.
«Це гарна можливість застосувати знання на практиці та покращити навчальний процес, покращити сучасні системи озброєння. І в майбутньому, коли я вийду на пенсію, то зможу застосувати знання з прикладного програмування у цивільному житті. Сьогодні наша країна на шляху автоматизації всіх сфер життя, тому це ключова сфера зайнятості», - поділився очікуваннями один із курсантів Дмитро Якимець.
Три роки Дмитро воював у зоні ООС, а нині працює старшим викладачем у Житомирському військовому інституті імені С.П. Корольова.
За словами директора центру соціальних служб Житомирської міської ради Ольги Юрченко, навчальний курс є експериментальним. При потребі його удосконалять та продовжать.
“У нас є досвід співпраці і проведення навчання для наших захисників, але такого проєкту і масштабу не мали. Освітній курс триватиме три-чотири місяці. Наші партнери готові провести моніторингову роботу та продіагностувати рівень знань наших курсантів в ІТ-сфері та володінні комп’ютерами. Тому цей термін орієнтовний. Для цих людей дуже важливо надати можливість отримати нові знання, щоб вони могли відчувати себе стабільно після повернення з зони бойових дій, дати можливість розвиватися і відкрити власний бізнес, працевлаштуватися”, - сказала Ольга Юрченко.
Ректор університету Олег Скидан розповів, що ідея створити таку школу виникла через потреби суспільства нашого регіону: на кожному виробництві без автоматизації майже не обходиться. А фахівців дуже мало або більшість з них вміє працювати лише на старій базі.
“Співпрацюємо з реальними підприємствами, які також розуміють, що потрібно інтегруватися з навчальними закладами, щоб один одного підсилювати. Спільно з ТОВ “ЕНКОН” створили ITM Automation School, навчання в ній допоможе отримати базові навички в сфері промислової автоматизації. Ми маємо надсучасне обладнання, яке адаптоване та використовується для підготовки фахівців в Європі”, - сказав Олег Скидан.
Польське товариство «ЕНКОН» вже більше 14 років працює в сфері промислової автоматизації. Їхніми партнерами є провідні компанії німецьких брендів, з якими “Енкон” реалізує цікаві проєкти в Україні. Його засновник Володимир Дурава переконаний, що наше майбутнє - за автоматизацією.
“Щоб конкурувати з іншими виробниками, якісно використовувати свій потенціал та “йти в ногу з часом” підприємства змушені використовувати сучасну техніку. Автоматизація не є замінення людей на роботи, ми хочемо підняти кваліфікацію людей, щоб вони керували роботами. Щоб не були людьми, які щось закручують, а контролювали весь процес”, - розповів Володимир Дурава.
Директор компанії «ЕНКОН» Іван Гур’єв розповів, що під час навчання слухачі курсу вивчатимуть контролери, операторські панелі та програмування - від самих простих сигналів, які входять в контролери - до виконавчих команд механізму.
Нагадаємо, що навчальний центр з автоматизації та роботизації ITM Automation School відкрили 28 травня. Центр створено спільно з компанією ЕНКОН, яка понад 15 років спеціалізується на реалізації проєктів з комплексної автоматизації технологічних процесів та управління виробництвом. Партнери проєкту – PILZ та SIEMENS Україна. Угоду про співпрацю ректор університету Олег Скидан та директор компанії Іван Гур’єв підписали 5 серпня. Для студентів відбулась презентація роботи ITM Automation School.
Пресслужба Поліського національного університету