Ціна за транспортування газу для населення та бізнесу може злетіли до 5,028 грн за метр кубічний, в порівнянні з 2, 016 грн станом на сьогодні. Для середньостатистичної родини це понад 600 додаткових гривень на місяць. А для Житомирської громади – непід'ємне навантаження на місцевий бюджет.
Про це 25 жовтня повідомляє пресслужба Житомирської обласної ради з посиланням на голову облради Володимира Федоренка.
«Зараз, в умовах третьої хвилі пандемії коронавірусної інфекції та карантинних обмежень, антилюдські рішення АТ «Житомиргаз» поставлять наших громадян у ще більш скрутне становище. Я вже підписав звернення, щоб запросити на засідання постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку представників «Житомиргазу». Будемо приймати більш рішучі дії разом з депутатським корпусом на сесії обласної ради. Не допустимо підняття тарифів! Таким ганебним явищам не місце на Житомирщині, тим паче коли держава чітко висловила свою позицію!», - наголосив Володимир Федоренко.
Зазначається, що в той час, коли держава намагається зробити все можливе аби не допустити підняття тарифу, монополіст «Житомиргаз» закладає собі у тариф 334 мільйони гривень прибутку.
«30 вересня на засіданні Конгресу місцевих і регіональних влад при Президентові України було підписано Меморандум про збереження рівня тарифів між Урядом, НАК «Нафтогаз України», Асоціацією міст України і членами Конгресу. В основі меморандуму домовленість, що місцева влада не підвищуватиме тарифів на тепло і гарячу воду цього опалювального сезону, а також положення про безперебійне постачання газу. Втім монополіст «Житомиргаз» всупереч позиції Уряду та Президента має намір підняти тариф за розподіл газу у 2,5 раза», - інформує обласна рада.
Нагадаємо, 23 жовтня мер Житомира Сергій Сухомлин закликав містян 25 жовтня зібратися біля «Житомиргазу», бо компанія має намір підняти тариф на розподіл газу в 2,5 раза. Мітинг розпочався об 11-й годині 25 жовтня, спочатку до громади ніхто не вийшов, однак люди вирвали двері та потрапили у фоє. Згодом, близько півдня, мітингувальники прорвалися далі й потрапили до кабінету голови правління АТ «Житомиргаз» Валентина Ющенка.
Як повідомляв Житомир.info, на сесії Житомирської міської ради 23 вересня 2021 року депутати проголосували за звернення до президента, Кабінету міністрів, Верховної ради щодо недопущення підвищення тарифів і забезпечення їх обґрунтованого рівня. Перед цим, на засіданні міськвиконкому 1 вересня, мер Житомира Сергій Сухомлин заявив, що в цьому році вперше складається ситуація, коли централізоване опалення буде дешевше, ніж індивідуальне.
30 вересня під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, яке відбулося в Києві під головуванням Президента України, був підписаний Меморандум про непідвищення рівня тарифів. На засіданні міськвиконкому 1 жовтня мер Житомира наголошував, що держава для населення зафіксувала ціну на газ для теплокомуненерго на рівні – 7,4 грн за 1 куб, що дасть змогу пройти опалювальний сезон не підіймаючи тариф, він залишиться на рівні минулого року. 8 жовтня 2021 року виконком Житомирської міської ради затвердив нові тарифи на теплову енергію. Проте, за словами заступника мера Сергія Кондратюка, для населення вони не зміняться.
Детальніше про встановлення тарифів та початок опалювального сезону дивіться у сюжеті