Влада

На ремонт двох корпусів військового шпиталю в Житомирі уклали угоди і через тиждень перерахували підрядникам 2,8 млн грн

25 October 2021, 17:18

Квартирно-експлуатаційний відділ міста Житомир 13 жовтня уклав угоду з ТОВ «Грааль-Гарант» на реконструкцію у Житомирі лікувального корпусу, що у військовому містечку. Вартість укладеної угоди - 1,4 млн грн.

Про це йдеться на ресурсі ProZorro.

За умовами договору, реконструювати мають приміщення будівлі № 13/6 (лікувальний корпус), військового містечка № 13, військова частина А 1065.

Закупівлю провели через допорогову процедуру, тобто договір уклали без проведення торгів.

Відповідно до технічного завдання, ТОВ «Грааль-Гарант» мало виконати демонтажні роботи, змінити рівень підлоги у будівлі, улаштувати підсилюючі бетонні шари, улаштувати покриття з керамічних плиток, пошпаклювати стіни, облицювати поверхню стін керамічними плитками, установити умивальники, душові кабінки, унітази та інше. Роботи за розрахунками мали б бути виконані до 15 листопада 2021 року.

Однак ТОВ «Грааль-Гарант» з роботами справилось набагато швидше - за шість днів підрядник надав акти виконаних робіт. І вже 20 жовтня фірмі перерахували усю суму.

ТОВ «Грааль-Гарант» зареєстроване в травні 2017 року в Бердичеві. Спеціалізується фірма на неспеціалізованій оптовій торгівлі, статутний капітал - 4 тис. грн. Власником і директором фірми є Наталія Левчук.

Це не перший випадок такого швидкого виконання робіт в КЕВ міста Житомир. 30 вересня ФОП Петрук Ольга Федорівна уклала угоду з військовими на реконструкцію будівлі № 11/17 (штаб), військового містечка № 11, військової частини А 1977 вартістю 1,4 млн грн. Наступного дня після укладання угоди підприємниця надала акти виконаних робіт, а вже 5 жовтня Ользі Петрук перерахували всі кошти.

Зазначимо, що Петрук Ольга 23 вересня 2021 року зареєструвала нову фірму - ТОВ «Клара Верітас». Вже 1 жовтня КЕВ міста Житомир оголосило тендер через спрощену процедуру на 1,4 млн грн з реконструкції будівлі лікувального корпусу, військового містечка. 20 жовтня з ТОВ «Клара Верітас» замовник уклав угоду, а 22 жовтня фірма вже отримала кошти за виконані роботи.

З 2016 року на роботи з ремонту військових частин, казарм та інших приміщень в Житомирській області, за даними bi.prozorro, витратили понад 180 млн грн, майже третину з них освоїли чотири взаємопов’язані фірми: вищезгадане ТОВ «Грааль-Гарант», ТОВ «ПЛ БУД», ТОВ «Гелінгер», та «НУБИТ» - 56 млн грн.

Найбільше підрядів з цієї четвірки отримало ТОВ «ПЛ БУД» - 19 млн грн. Брати участь у публічних закупівлях фірма почала з 2016 року. ТОВ «ПЛ БУД» засноване в 2016 році в Житомирі, а його власником і директором є Петро Федоренко.

Петро Федоренко має відношення й до ТОВ «Гелінгер», яке з 2017 року отримало підрядів від КЕВ міста Житомир на 11,7 млн грн. Заснована фірма на початку 2017 року в селі Тетерівка, що біля Житомира. Петро Федоренко є в переліку осіб, які можуть вчиняти дії від імені юридичної особи фірми. А директор та власником фірми є Ілля Петрович Федоренко, найімовірніше син Петра Федоренка.

До червня 2020 року Петро Федоренко був бенефіціарним власником вищезгаданої фірми ТОВ «Грааль-Гарант». Брати участь у закупівлі фірма почала з 2018 року. За цей час фірма отримала держзамовлень від КЕВ міста Житомир на 10,6 млн грн.

Також Наталія Левчук зареєстрована як ФОП і окремо отримала підрядів на роботи від КЕВ міста Житомир на 3,9 млн грн.

За тією ж адресою, що й ТОВ «Грааль-Гарант» зареєстрована ще одна фірма ТОВ «НУБИТ». Власницею та директором ТОВ є також Наталія Левчук. Фірма почала брати участь у закупівлях з 2018 року. За цей час фірма уклала з КЕВ міста Житомир угод на 9,8 млн грн.

Ці фірми встигли між собою й по конкурувати. У червні 2021 року ТОВ «Гелінгер» та «НУБИТ» зійшлися на торгах у тендері з капремонту покрівлі будівлі №4/1 (ГБО), 25-й Гарнізонний будинок офіцерів за 5,3 млн грн. Свої тендерні пропозиції учасники подавали в один день з різницею у 20 хвилин. Фірми не конкурували та не знижували цінову пропозицію, а перемогу отримало ТОВ «Гелінгер».

Нагадаємо, Квартирно-експлуатаційний відділ міста Житомир 19 липня 2021 уклав угоду з ТОВ «Експертбудтрейд» на капітальний ремонт приміщень штабу по вулиці Великій Бердичівській, 17. Вартість укладеної угоди - 1,8 млн грн. На торгах була імітація конкуренції.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: військовий шпиталь тендер закупівля ремонт госпіталь 
Матеріали по темі