Суспільство

На вихідних у Житомирській області стартує сезон полювання на диких копитних тварин

28 October 2021, 10:37

Із суботи, 30 жовтня, у Житомирській області розпочнеться сезон колективного полювання на диких копитних тварин. А в перший вихідний листопада відкриється полювання на хутрових звірів.

Відкриття сезону 28 жовтня анонсувала Державна екологічна інспекція Поліського округу.

«В суботу (30 жовтня) на Житомирщині відбудеться відкриття сезону колективного полювання на диких копитних тварин – козулю європейську, кабана дикого, оленя європейського, а вже з 06 листопада буде відкриття сезону полювання на зайця-русака, лисицю червону, вовка та єнотовидну собаку», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що полювання на копитних тварин можна проводити за ліцензіями відповідно до лімітів добування (відлову, відстрілу), затверджених наказом Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 27.05.2021року.

Полювання дозволяється здійснювати при наявності таких документів:

- посвідчення мисливця;
- контрольної картки обліку добутої дичини та порушень правил полювання;
- дозволу на добування мисливських тварин (ліцензії, відстрільної картки);
- відповідного дозволу на право користування вогнепальною мисливською зброєю;
- паспорту на собак мисливських порід.

«Всі вищеперераховані документи мисливець зобов’язаний мати під час здійснення полювання, транспортування або перенесення продукції полювання, а також пред’являти їх на вимогу осіб, уповноважених здійснювати контроль у галузі мисливського господарства та полювання», – зазначають екологи.

Наголошується, що виявлення у мисливця чи мисливського господарства тварин (або їх частини) та знарядь добування таких тварин, законність набуття яких не підтверджена відповідними документами, вважаються незаконно добутими (ст. 20 ЗУ «Про мисливське господарство та полювання»).

Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу обіцяють здійснювати заходи державного нагляду (контролю) щодо виявлення порушників правил полювання, а також проводити роз’яснювальну роботу щодо правомірності добування об’єктів тваринного світу.

Як повідомляв Житомир.info, 30 серпня 2021 на території мисливського угіддя в Житомирській області громадський інспектор виявив впольовану козулю. Екологи з’ясували, що тварину мисливець, житель смт Миропіль, добув незаконно: використовував мисливський нарізний карабін, обладнаний прицілом нічного бачення та модератором гучності (глушником), до того ж мав ліцензію на добування козулі, видану без дати полювання.

10 вересня 2021 року в Державній екологічній інспекції Поліського округу відзначили громадського інспектора з охорони довкілля, завдяки пильності якого на території мисливських угідь Романівської районної організації УТМР вдалося затримати браконьєра із незаконно впольованою козулею.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: полювання сезон полювання мисливець дичина козуля заєць звір  
Матеріали по темі