Улітку Президент України Володимир Зеленський підписав указ про збільшення мінімальних зарплат медпрацівникам. У ньому йшлося, що лікарі будуть отримувати зарплату не менше ніж 20 тис. грн, а середній персонал – ніж 13,5 тис. грн.
«Чимало було тих, хто скептично поставився до цього, – зазначає народний депутат від Житомирщини Сергій Кузьміних. – Але у законопроєкті Держбюджету-2022, де вже закладені рекордні видатки на медицину – 193 млрд грн, передбачаються додаткові 34 млрд грн, зокрема й на підвищення заробітних плат. На найближчих засіданнях Верховної Ради продовжимо розглядати проєкт Держбюджету-2022, і дуже важливо, щоб зазначені видатки на сферу охорони здоров’я не було зменшено!»
До слова, у Міністерстві охорони здоров’я України наголосили, що кошти, закладені у проєкті Держбюджету-2022 на заробітну плату, не можуть бути використані «на оновлення матеріально-технічної бази закладу чи оплату комунальних послуг». Вказані мінімальні зарплати – це базовий рівень, від якого будуть нараховуватися всі інші надбавки, передбачені для медпрацівників. Прогнозується, що середня зарплата лікарів буде понад 22,5 тис. грн, а середнього медперсоналу – більше ніж 14,5 тис. грн.
«Збільшення зарплат медпрацівників – одна з найважливіших новацій проєкту Держбюджету-2022, ініційована Президентом України, — каже Сергій Кузьміних. — Планується, що підвищення зарплат відбудеться з 1 січня 2022 року. Під час робочих поїздок до медзакладів нерідко чув від працівників, що їхні зарплати не відповідають тому рівню відповідальності і навантаження, що лягає на їхні плечі. На жаль, саме пандемія змусила суспільство пригадати, наскільки важливою є професія медиків, наскільки необхідним є забезпечення їх достойною зарплатою. І це треба зробити, аби потім не довелося вирішувати іншу проблему – значного дефіциту кадрів».
Також народний депутат зазначив, що при формуванні бюджету медзакладу обов’язково потрібно справедливо розподіляти зарплати серед колективу.
Пресслужба народного депутата Сергія Кузьміних