З 30 жовтня в Житомирській області діятиме «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення коронавірусу. На території регіону продовжують працювати рейдові групи, які зокрема, перевіряють справжність COVID-документів про вакцинацію.
Напередодні, 29 жовтня, пресслужба ГУНП у Житомирській області нагадала про відповідальність за використання підроблених документів, наголошуючи, що за таке правопорушення передбачений штраф або ж обмеження волі.
«З 00.00 годин 30 жовтня на Житомирщині встановлений «червоний» рівень епідемічної небезпеки, що передбачає низку обмежень у різних сферах діяльності. Водночас застережні заходи меншою мірою стосуються осіб, які мають відповідні документи про вакцинацію або відсутність зараження коронавірусною інфекцією. Відтак поліція застерігає громадян від спокуси скористатися пропозиціями ділків для отримання та використання підроблених документів», – йдеться у повідомленні на сайті ГУНП.
Зазначається, що нині на Житомирщині щодня працюють близько 50 рейдових груп, які роз’яснюють населенню вимоги щодо дотримання протиепідемічних заходів та здійснюють відповідний контроль. Поліцейські мають на своїх планшетах програмне забезпечення для перевірки COVID-сертифікатів.
«Чинним законодавством визначено, що працівники Національної поліції, Національної гвардії, посадові особи, уповноважені органами місцевого самоврядування, мають право проводити вибіркову перевірку документів, що підтверджують вакцинацію від COVID-19, негативний результат тестування або одужання особи від зазначеної хвороби у випадках, коли це є підставою для незастосування обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених для відповідних рівнів епідемічної небезпеки», – зазначають у поліції
У випадку виявлення несправжніх документів на місце події прибуває слідчо-оперативна група поліції, працівники якої документують всі обставини правопорушення.
Відповідно до ст. 358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) КК України використання завідомо підробленого документа карається штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або піврічним арештом чи обмеженням волі на строк до 2 років.
Зображення з сайту ГУНП у Житомирській області
Зазначимо, 25 жовтня Міністерство охорони здоров’я інформувало, що відповідальність за наявність документу про щеплення або негативного тесту на COVID-19 під час поїздок автомобільним транспортом між регіонами, за виключенням легкових автівок, покладається на пасажирів.
Нагадаємо, з 30 жовтня Житомирська область переходить до червоної зони. Таке рішення прийняте на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 27 жовтня.
Як повідомляв Житомир.info, 22 жовтня 2021 року житомирські патрульні показали, як перевіряють COVID-документи у міжобласному транспорті.