Влада

Житомирські митники, яких судять за хабарі, продовжують працювати, вилучену валюту люди повертають через суд

2 November 2021, 14:34

З лютого 2020 року на розгляді в суді перебуває справа про вимагання та отримання хабарів працівниками Житомирської митниці – начальника та інспектора митного посту «Житомир – центральний».

20 лютого 2020 року до Житомирського районного суду для розгляду надійшов обвинувальний акт у кримінальному провадженні за обвинуваченням Сергія Рибіцького та Ганни Панчулу вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).

Нагадаємо, на початку травня 2019 року слідчі Державного бюро розслідувань під процесуальним керівництвом Генеральної прокуратури та за оперативного супроводу Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ викрили посадовців Житомирської митниці ДФС на вимаганні коштів від підприємств, що надають брокерські послуги.

«За даними слідства, начальник митного посту «Житомир-центральний» за попередньою змовою групою осіб, а саме спільно з головним державним інспектором митного посту та заступником начальника відділу Житомирської митниці ДФС створили незаконну схему збагачення, завдяки якій систематично вимагали та отримували гроші від представників підприємств, що надають брокерські послуги. Гроші митники вимагали за безперешкодне митне оформлення товарів, як експорт так і імпорт, внаслідок чого в цілому отримали кошти на суму 1650 доларів США. Неправомірну вигоду посадовці отримували частинами», - інформувала 4 травня 20219 року пресслужба ДБР.

Судові засідання тривають вже більш ніж півтора року, останнім часом до суду почали звертатися люди, гроші яких конфіскували під час слідчих дій. Так 6 вересня 2021 року Житомирський районний суд задовольнив клопотання про скасування арешту на 1200 доларів та телефон I-Phone, які були вилучені 3 травня 2019 року під час обшуку службового кабінету виконуючого обов`язки начальника Житомирської митниці ДФС Сергія Гринчука.

Скріншот з ухвали суду

Натомість ухвалою від 27 жовтня 2021 року суд відмовив двом особам, які хотіли повернути 680 доларів та 1820 євро, бо ці кошти вилучили в житлі одного з обвинувачених і вони можуть належати йому та підлягати конфіскації за вироком суду.

Скріншот з ухвали суду

Чергове засідання суду у справі про отримання хабарів житомирськими митниками призначене на 16 листопада 2021 року. Водночас обоє підозрюваних продовжують працювати: оприлюднили декларації за 2020 рік, а декларації про звільнення станом на 1 листопада 2021 року відсутні.

За минулий рік Ганна Панчул, яка працювала на посаді начальника митного посту «Житомир – центральний» Житомирської митниці ДФС, отримала 149 тис. 413 грн зарплати.

Сергій Рибіцький, головний державний інспектор відділу митного оформлення № 1 митного поста «Житомир – центральний» Київської митниці Держмитслужби, за 2020 рік отримав 1026 грн зарплати в Житомирській митниці ДФС та 249 тис. 694 грн зарплати в Київській митниці.

Нагадаємо, 20 лютого 2020 року виконувачу обов’язків керівника Житомирської митниці Сергію Гринчуку повідомили про підозру у розтраті майна в особливо великих розмірах. Мова йде про реконструкцію міждержавного автомобільного пункту пропуску «Майдан Копищанський». 29 травня 2020 року Сергій Гринчук звільнився, а з 13 липня цього ж року Богунський районний суд м.Житомира почав розгляд справи по обвинуваченню Гринчука за ч.5 ст. 191 КК України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ними шляхом зловживання службовим становищем).

Як повідомляв Житомир.info, в жовтні 2019 року Кабінет міністрів затвердив регіональну структуру митниць, скоротивши їхню кількість до 16: Житомирську митницю ліквідували, приєднавши її до Київської митниці ДФС. Але з 1 липня 2021 року Житомирська митниця відновила роботу.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: митниця суд хабар Панчул митник Гринчук  
Матеріали по темі