Суспільство

​В Україні по-новому платитимуть за газ

15 November 2021, 11:00

2 листопада Верховна Рада прийняла законопроєкт №2553, який переводить усіх споживачів газу в Україні на європейську системи обліку: замість кубометрів – кіловат-години (кВт-год). Нові правила мають запрацювати вже з травня 2022 року. До цього часу облік газу буде відбуватися за "старою", нині діючою методикою, що створена ще за часів Радянського союзу.

Перехід споживачів на енергетичні одиниці – одне із зобов'язань України перед країнами ЄС в рамках асоціації. Зміна правил має вирішити важливі проблеми на газовому ринку України, йдеться в пояснювальній записці до законопроєкту.

Як же це працюватиме? Не у всіх споживачів встановлено лічильники, що можуть конвертувати кубометри в енергетичні одиниці. Таким споживачам платіж буде вираховуватися за спеціальною формулою: об'єм спожитого газу, помножений на коефіцієнт теплоти згорання протягом місяця + ціна постачальника. Кожен місяць коефіцієнт теплоти може бути різний – виходячи, звідки надходить газ до споживача. В одних областях України газ більш калорійний та теплоємний, в інших – навпаки. Про це свідчать відкриті дані Оператора ГТС України – від 8100 до майже 8400 ккал/м3 (норма – 7800 ккал/м3).

«Для того, щоб уникнути зайвих витрат, потрібно використовувати смарт-лічильники газу», - рекомендує спеціаліст з енергоефективності Юрій Опанасюк, директор ТОВ «БТК-Центр Комплект». Завдяки розумним лічильникам газу та розробленого програмного забезпечення вже сьогодні споживачі можуть отримувати інформацію про споживання використаного енергоносія в кВт-год.

Використання смарт лічильників для обліку газу має ряд переваг для всіх учасників ринку.

Для операторів газорозподільчих мереж:

  • Зменшення ВТВ завдяки контрольним групам, продуктивна робота метрологічної служби, служб обліку та ремонту;
  • Аналіз та прогнозування споживання енергоресурсу по групам користувачів (населення, комерційні структури, бюджет та інші), планування фінансів і ресурсів;
  • Автоматизація обліку та білінгу, систематизація добового балансу
  • Облік газу в одиницях енергії за допомогою інтеграції програмного забезпечення;
  • Запис подій у реальному часі, сповіщення про витоки, попередження катастроф.

Для кінцевих споживачів:

  • Контроль за витратами газу та ефективне використання, вища задоволеність клієнта;
  • Авторизований доступ до Особистого кабінету, інтеграція зі сторонніми сервісами (наприклад Дія);
  • Зменшення навантаження на сервісно-абонентські служби, дистанційна діагностика у випадку проблем.

Використовуючи розумні лічильники газу, споживачі більше не будуть переплачувати за неякісний газ, а платитимуть – за спожиту енергію. І чим якісніший газ, тим більше енергії з нього можна отримати.

www.btk-center.com.ua

Пресслужба ТОВ «БТК-Центр Комплект»

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: БТК-Центр Комплект газ лічильник  
Матеріали по темі