Близько 300 військовослужбовців брали участь у тактичному навчанні на загальновійськовому полігоні поблизу Житомира. Підрозділи десантно-штурмових військ з різних куточків України вчилися взаємодіяти з підрозділами авіації повітряних сил та авіації сухопутних військ.
«На даному етапі ви могли спостерігати один із заключних етапів, що стосується навчань: десантування із бойовою стрільбою, ведення тактичною групою рейдових дій при підтримці підрозділів армійської авіації, а також авіацій сухопутних військ. Легендою навчань рейдового загону було визначено завдання по знищенню об’єкта противника, для чого був висаджений повітряний десант, захоплення площадки приземлення, після чого висування до визначеного рубежу з метою нанесення вогневого ураження по об’єкту противника, підтримці рейдового загону, підрозділи висунулися на визначений рубіж і нанесли вогняне ураження противнику. Всі дії підтримувалися підрозділами авіації повітряних сил, а також армійської авіації сухопутних військ. За результатами навчань всі заходи були виконані на 100%, а також планово та своєчасно. Десантування було здійснено на визначену площадку приземлення. Що стосується техніки, а також особового складу, всі параметри були дотримані», — розповідає підполковник Олег Баляс.
Десантники розповіли, які труднощі виникали під час навчання та що було найскладніше.
«Наше завдання було вийти з району зосередження, пройти нульову лінію, тобто свої війська, мінно-вибухові загородження, знищити противника, вийти на рубіж, доповісти і забезпечити підхід своїх резервів. Складність полягала в тому, що потрібно було працювати з артилерією, з авіацією, для цього потрібен час, щоб розрахувати підхід своїх сил, і це було більш ефективно. Так само з авіацією потрібно розраховувати всі часові показники, з якими можна було дійти до виконання цілі. Військова праця не лише тут, на полі відбувається, а й в штабі, ми працюємо з картою, багато розраховуємо і ще багато іншого робимо», — каже десантник Вадим.
«Десантно-штурмові війська показали, що готові завжди дати відсіч противнику. Найскладніше було морально підготувати військовослужбовців, щоб вони були стійкі до будь-яких стресових ситуацій. Десантники вміють все, і вони в будь-яку хвилину завжди готові», — говорить десантник Андрій.
Перевірку під час навчання пройшла і техніка, каже десантник Дмитро.
«В першу чергу впоралася техніка з десантуванням, приземлилася на вказане місце, велика шана нашим пілотам. З першого разу запустилася, ніхто її не прогрівав, бо не було можливості, бо вона була вже в літаку, вночі було холодно, це старенька техніка, але не підвела», — говорить десантник Дмитро.
Нагадаємо, 14 липня 2021 року поблизу Житомира резервісти проходили навчання: безпарашутне десантування та укладання парашуту.
Як повідомляв Житомир.info, 28 січня 2021 року на полігоні в Житомирській області офіцери тактичної ланки ДШВ проводили навчання з бойової підготовки.