Політика

Нардеп від Житомирської області вирішив законодавчо виступити проти ЛГБТ-спільноти

23 November 2021, 12:49

Народний депутат від Житомирської області Сергій Кузьміних (фракція партії «Слуга народу», обраний від Чуднівського округу №67) є співавтором законопроєкту про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за пропаганду відхилень від конституційних норм сім'ї, дитинства, материнства і батьківства.

Проєкт закону №6327 був зареєстрований у Верховній раді 19 листопада 2021 року, 22 листопада направлений на розгляд Комітету з питань правоохоронної діяльності.

Крім Сергія Кузьміних, авторами законопроєкту також є Георгій Мазурашу («Слуга народу»), Анатолій Драбовський («Слуга народу»), Віктор М'ялик («За майбутнє») та Артем Культенко («Слуга народу»).

Нардепи пропонують доповнити КУпАП статтею 180-2 «Пропаганда педофілії, гомосексуалізму та трансгендеризму»:

1. Пропаганда педофілії, або гомосексуалізму, або трансгендеризму –

тягне за собою накладення штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на громадян (фізичних осіб) та у розмірі трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян накладення штрафу на юридичних осіб.

2. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, –

тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі трьох тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян для фізичних осіб та у розмірі п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян для юридичних осіб.

3. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені посадовою особою –

тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Примітка. Під педофілією слід розуміти стосунки сексуального характеру між повнолітньою особою та особою, що не досягла шістнадцятирічного віку.

Під пропагандою педофілії слід розуміти будь-які з наступних дій: публічне визнання педофілії одним із варіантів норми або реклама педофілії, що здійснюється через засоби масової інформації, промови, вигукування гасел, друк, виготовлення, розповсюдження, демонстрацію плакатів, книг чи інших друкованих або виготовлених власноруч чи електронних матеріалів; публічне заперечення наявності негативних наслідків для дітей, що постраждали від педофілії, або визнання, що за наявності добровільної згоди дитини педофілія не є шкідливою, що здійснюється через засоби масової інформації, промови, вигукування гасел, друк, виготовлення, розповсюдження, демонстрацію плакатів, книг чи інших друкованих або виготовлених власноруч чи електронних матеріалів; виготовлення, розповсюдження, демонстрація фільмів чи інших відеоматеріалів (в тому числі мультфільмів), що містять стосунки сексуального характеру між повнолітньою особою та особою, що не досягла шістнадцятирічного віку.

Під гомосексуалізмом слід розуміти стосунки сексуального характеру між особами однієї статі.

Під пропагандою гомосексуалізму слід розуміти будь-які з наступних дій: виготовлення та/або поширення, а також публічне використання продукції, що містить ЛГБТ-символіку; публічне визнання одним із варіантів норми, реклама або заклик до укладання будь-яких видів шлюбів, не передбачених Конституцією України, що здійснюється через засоби масової інформації, промови, вигукування гасел, друк, виготовлення, розповсюдження, демонстрацію плакатів, книг чи інших друкованих або виготовлених власноруч чи електронних матеріалів; публічний заклик чи реклама участі в стосунках сексуального характеру між особами однієї статі, визнання таких стосунків одним із варіантів норми або заперечення підвищеного ризику гомосексуалістів заразитися ВІЛ, що здійснюється через засоби масової інформації, промови, вигукування гасел, друк, виготовлення, розповсюдження, демонстрацію плакатів, книг чи інших друкованих або виготовлених власноруч чи електронних матеріалів; публічна демонстрація стосунків сексуального характеру між особами однієї статі або виготовлення, розповсюдження, демонстрація фільмів чи інших відеоматеріалів (в тому числі мультфільмів), що містять стосунки сексуального характеру між особами однієї статі.

Під трансгендеризмом слід розуміти самоідентифікацію особи не відповідно до її біологічної статі.

Під пропагандою трансгендеризму слід розуміти будь-які з наступних дій: реклама гормональної терапії чи хірургічної операції зі зміни статі або заклики до використання такої продукції чи послуг; публічне визнання трансгендеризму одним із варіантів норми або реклама трансгендеризму, що здійснюється через засоби масової інформації, промови, вигукування гасел, друк, виготовлення, розповсюдження, демонстрацію плакатів, книг чи інших друкованих або виготовлених власноруч чи електронних матеріалів.

У пояснювальній записці до законопроєкту депутати наголошують, що серед загроз сучасності викликає глибоку стурбованість зростаюча тенденція публічної пропаганди аморальних відхилень від конституційної норми сім’ї, зазначеної в статті 51 Конституції України, що унеможливлює виховання дітей в конституційному руслі, чим порушуються права дітей і їхніх батьків. Наголошується, що ЛГБТ-спільноти протягом багатьох років намагаються довести суспільству, що їхній спосіб життя є вродженим на відміну від зоофілії, некрофілії чи педофілії. Також зазначається, що пропаганда гомосексуалізму та трансгендеризму становить загрозу для здоров’я населення, а Україні просто нав’язують термін «гендер». Повністю пояснювальну записку читайте тут.

Це й же колектив авторів зареєстрував у Верховній раді законопроєкт №6325 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення у відповідність до Конституції норм про охорону сім'ї, дитинства, материнства і батьківства.

Зауважимо, що за час роботи у Верховній раді (з 29 серпня 2019 року) народний депутат Сергій Кузьміних був співавтором більше сотні різноманітних законопроєктів.

Нагадаємо, у вересні 2020 року депутат Житомирської обласної ради Ігор Романський (позафракційний, обирався від Радикальної партії Ляшка) підготував звернення до Верховної ради щодо забезпечення охорони сім’ї, дитинства, материнства та батьківства: пропонував підтримати проєкти законів № 3916 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони сім’ї, дитинства, материнства і батьківства» та № 3917 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за пропаганду гомосексуалізму та трансгендеризму». Рішення про направлення звернення ухвалили на сесії обласної ради 8 жовтня 2020 року.

Обидва зазначені законопроєкти були подані народними депутатами від «Слуги народу», його автори – мажоритарники з Чернівецької області Георгій Мазурашу та Олена Лис. За інформацією сайту Верховної ради, проєкт закону №3917 про внесення змін в КУпАП 2 лютого 2021 року був зняти з розгляду, а проєкт №3916 й досі перебуває в Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики.

Як повідомляв Житомир.info, в червні 2019 року представники ЛГБТ-спільнот Житомира приєдналися до Маршу рівності у Києві. 22 серпня цього ж року на Михайлівській у Житомирі кілька чоловіків відібрали у 13-річних дівчат «райдужний» прапор і виклали відео у соцмережі. Скандальне відео набуло розголосу і 23 серпня на Михайлівській провели акцію «Всі Люди Рівні», щоб нагадати про рівні можливості та право на вільний вибір, а також підтримати дівчат і їхніх батьків.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Кузьміних законопроєкт ЛГБТ КУпАП гомофобія сімейні ціності  
Матеріали по темі