Місто

Як житомиряни відреагували на новий туристичний логотип Житомирської області

6 December 2021, 18:57

1 грудня у Житомирській облдержадміністрації оголосили переможця конкурсу на туристичний логотип та брендбук нашої області. Втім, не всім сподобалася пропозиція переможця, а у соцмережах її активно критикували та створювали меми.

Загалом до департаменту культури, молоді та спорту надійшло 10 конкурсних робіт, з них зарахували - 9 пропозицій. Обирала фіналістів комісія з 19 осіб, а у фіналі голосувала громада.

«До складу членів журі входили, як представники державного агентства розвитку туризму, дизайнери, краєзнавці, художники, депутати обласної ради, також представники великого бізнесу Житомирської області: Рудь Петро Володимирович, Липецький Володимир Іванович - директор «Бердичівпива», Нікітіч Тетяна Генадіївна - «Житомирські ласощі». Ми, як члени журі, були абсолютно спокійні, тому що давали на фінал дві достойні роботи», - коментує завідувачка сектору з туризму департаменту культури, молоді та спорту Житомирської ОДА Анастасія Ляшевич.


Переможець конкурсу має отримати 90 тисяч гривень. Надалі логотип буде у вільному доступі, його використовуватимуть для сувенірної продукції, у соцмережах, під час виставок та презентації на всеукраїнському рівні.

У презентації до проєкту-переможця розтлумачено зміст логотипу наступним чином:

Різнокольорові полігони символізують варіативність локацій області. Грані діаманта - це варіативність та різноманіття маршрутів відповідно до запитів. Червона та синя графічні лінії є стилізацією відкритої долоні руки та природнього рельєфу. Значок геолокації з зображеним контуром діаманта - це відображення системи координат для подорожей.

Запитуємо також житомирян, як вони оцінюють новий логотип нашої області.

«Нічого, мені подобається», - говорить Олена.

«Таке відчуття, що людина відкрила, не знаю, фотошоп і вирішила намалювати декілька палок і презентувати їх. Були логотипи представлені набагато кращі, ніж цей. Чому виграв цей, абсолютно незрозуміло. До чого тут ця рука, що взагалі відбувається на цьому зображенні? Відчуття, що сплагіатили, або якусь велику корпорацію, або як символ миру, але він дуже криво зображений», - каже Олександра.

«Мені старий логотип Житомирської області більше подобається», - додає Олександр.

«Хорошо, подобається. Асоціюється з Україною, веселкою, життям. (З Житомирською областю, чи асоціюється) Важко сказати, сонячно. Дякую вам», - відповідає Валентина.

«Відверто, мені не подобається, там був інший логотип і він був прикольніший там, де такі візеруночки. Він мені подобався більше, а тут - клешня краба. Я спитала, що воно означає, коли ти читаєш, то там все дуже зрозуміло і ти такий «о, кльово», а коли ти просто вперше бачиш, то думаєш, що це таке і чого воно таке дивне», - вважає Наталія.

«Мені особисто не подобається, треба в логотип Житомирської області, наприклад, чим багата область включати зокрема, проаналізувати, що ми більше виробляємо і включити сюди, а це чого воно тут ми не знаємо», - ділиться Андрій.

Затвердити результати конкурсу на логотип та брендбук Житомирщини має голова ОДА, цього він поки що не зробив. Натомість до обласної державної адміністрації вже звернулися громадські організації та містяни із проханням повторно провести конкурс.

Нагадаємо, 26 листопада 2021 обласна рада показала двох фіналістів конкурсу на кращій туристичний логотип та брендбук Житомирської області і запропонувала голосування. Різниця в 29 голосів визначила переможця конкурсу з розробки туристичного логотипа Житомирської області.

Зазначимо, що 27 травня на 4-тій сесії обласної ради депутати підтримали зміни у рішення Житомирської обласної ради від 24 жовтня №23 «Про обласну цільову Програму розвитку туризму в Житомирській області на 2021-2023 рік». Так, даним рішенням було підтримано фінансування у сумі 104,6 тис. грн у частині розробки туристичного логотипа області та маркування туристичних маршрутів. На початку вересня під час розробки технічного завдання конкурсу та критеріїв оцінювання облрада повідомляла, що переможець відкритого творчого конкурсу отримає грошову винагороду у сумі 90 тис. грн.

Як повідомляв Житомир.info, 23 січня 2020 року голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко особисто долучився до представлення проєкту туристичного логотипа області, який на конкурсі обрали в комунальній установі «Житомирський обласний туристичний інформаційний центр» Житомирської обласної ради.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: туризм логотип брендбук конкурс  
Матеріали по темі