Здоров'я

У Житомирській області від роботи відсторонили 26 працівників соціальної сфери, які не вакцинувалися проти COVID-19

9 December 2021, 11:58

З 9 грудня набрав чинності наказ Міністерства охорони здоров’я про розширення переліку професій, для яких щеплення проти COVID-19 є обов’язковим. Так, до освітян та працівників центральних і місцевих органів влади, які підлягають обов’язковій вакцинації, додаються, зокрема, співробітники й соціальної сфери.

Про це 9 грудня під час онлайн-брифінгу нагадала перша заступниця голови Житомирської облдержадміністрації Наталія Остапченко.

«Набирає чинності розширений перелік організацій, співробітники яких мають обов’язково щепитися проти COVID-19. Згідно з ним, до працівників освітньої сфери, центральних та місцевих органів влади, які підлягають обов’язковій вакцинації на період дії карантину, додаються співробітники підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади; установ і закладів, що надають соціальні послуги, закладів соціального захисту для дітей, реабілітаційних закладів; підприємств, установ та організацій, включених до переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення, для економіки та безпеки держави. Працівники вищезазначених установ, які не щепляться проти COVID-19 протягом цього періоду, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати», – зазначила Наталія Остапченко.

Детальніше вона зупинилася на сфері соціального захисту населення. Зі слів заступниці голови ОДА, станом на ранок 9 грудня від роботи в області відсторонено 26 соціальних працівників, які поки що не вакцинувалися проти коронавірусу.

«Щодо організацій, які надають соціальні послуги на Житомирщині, а це підвідомчі структурні підрозділи з питань соцзахисту населення, геріатричні та психоневрологічні інтернати, центри комплексної реабілітації для дітей та інші установи. Станом на ранок із 2283 працівників, що підлягають обов’язковому щепленню, щеплено 2155 осіб, ще 41 працівник має відповідну довідку про відтермінування вакцинації або про абсолютні протипоказання. Загалом відсторонено вже 26 таких працівників», – повідала Наталія Остапченко.

Прессекретар голови облдержадміністрації Юрій Мельник в коментарі Житомир.info додав, що станом на 9 грудня в ОДА від роботи відсторонено четверо невакцинованих працівників, в райдержадміністраціях таких п’ятеро.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я розширило перелік професій, для яких щеплення проти COVID-19 є обов’язковим. Згідно з наказом, до освітян та працівників центральних та місцевих органів влади, які підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19 на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, додаються співробітники: підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади; установ і закладів, що надають соціальні послуги, закладів соціального захисту для дітей, реабілітаційних закладів; підприємств, установ та організацій, включених до Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4.03.2015 року № 83. Наказ набрав чинності 9 грудня 2021 року.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: коронавірус вакцина вакцинація відсторонення робота працівник соцсфера  
Матеріали по темі