Події

У Житомирській області браконьєри застрелили червонокнижну тварину – самку лося

16 December 2021, 14:42

У Житомирській області невідомі вбили червонокнижну тварину – самку лося європейського. Виявилося, що загибла тварина була ще й вагітною.

Про це 16 грудня повідомила пресслужба Державної екологічної інспекція Поліського округу.

«В ніч з 15 на 16 грудня по оперативній інформації єгерської служби мисливського клубу «Хантер», який розташований на території Коростишівського району Житомирської області, державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Поліського здійснено виїзд по факту незаконного добування червонокнижної тварини, а саме самки – лося», – йдеться у повідомленні.

На місце події викликали слідчо-оперативну групу Національної поліції, працівників ветеринарної служби. Під час розтину ветеринари виявили вогнепальне поранення тварини, яке і призвело до її загибелі. З’ясувалося також, що загибла самка лося була вагітною.

За вказаним фактом відкрито кримінальне провадження за статтею 248 Кримінального кодексу України (незаконне полювання).

Нині працівники Національної поліції з’ясовують обставини правопорушення та встановлюють причетних осіб.

У Державній екологічній інспекції Поліського округу зазначають: розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного світу, занесених до Червоної книги України, складає 195 тис. грн (за вбитого лося європейського порушник має відшкодувати 130 тис. грн, а оскільки тварина була вагітною – + 50% від такси на відповідний вид тварини, тобто ще 65 тис. грн).

Як повідомляв Житомир.info, 5 січня 2018 року Міністерством юстиції України було зареєстровано наказ Мінприроди про внесення змін до переліку видів тварин, що заносяться до Червоної книги, і відтоді лось європейський в Україні належить до червонокнижних тварин. У листопаді 2018 року до Київського адмінсуду звернувся громадянин, який просив суд визнати протиправними дії екологів щодо заборони полювання на лося та нечинним Наказ Мінекології «Про внесення змін до Переліку видів тварин, що заносяться до Червоної книги України». Тоді суд скасував наказ стосовно занесення лося до Червоної книги та дозволив полювання на нього.

У грудні 2018 року Мінприроди подало до Шостого апеляційного адміністративного суду апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції, яким було скасовано наказ про занесення лося до Червоної книги, і полювання на лосів залишалось під забороною. За результатами найновіших підрахунків (січень-лютий 2019 року), в лісах Житомирської області водиться 1820 лосів.

8 квітня 2019 року Шостий апеляційний адміністративний суд підтримав Мінприроди та скасував рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 27 листопада 2018 року та залишив лося європейського у Червоній книзі.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: лось браконьєрство браконьєр полювання мисливець Червона книга  
Матеріали по темі