На дорогах Житомирської області почали працювати спеціалізовані автомобілі патрульної поліції — мобільні діагностичні станції. Кого та що перевірятимуть за допомогою таких станцій, дізнавалися журналісти Житомир.info.
«Перевірка здійснюється тільки транспортних засобів, які використовуються для перевезення пасажирів та вантажів на комерційній основі. За допомогою приладів, які у нас є, у цій лабораторії перевіряється відповідність шин та коліс, світлопропускання вітрового та бокових «стекол» транспортних засобів, вимірюється рівень відпрацьованих газів двигунами транспортних засобів. Перевіряється все, щоб транспортний засіб відповідав вимогам правилам дорожнього руху та вимогам ДСТУ 36492010», — розповідає старший інспектор відділу безпеки дорожнього руху патрульної поліції в Житомирській області Євген Куликівський.
Також, інспектори розповіли, що чекає на порушників.
«За результатами перевірки складається акт відповідності технічного стану, де зазначається якими приладами здійснювалися вимірюванням, визначається технічна несправність транспортного засобу. За результатами складеного акту виноситься відповідна постанова за порушення правил дорожнього руху. У подальшому здійснюється візит на підприємство, установу, організацію, якому належить транспортний засіб та притягується до відповідальності посадова особа, яка випустила на лінію транспортний засіб з технічною несправністю. На минулому тижні складався відповідний акт на транспортний засіб, який використовується для надання послуг з перевезення пасажирів, це було по місту Бердичів, там залишкова висота малюнка була нижче ніж потрібно. Приблизно п’ять порушень було виявлено нами за цей місяць саме цієї діагностичної лабораторії», — каже Євген Куликівський.
Якщо інспектори зафіксують порушення, водіям може загрожувати штраф від 340 до 680 грн, а також позбавлення керування від 3-6 міс. і адмінарешт.
Мобільна діагностична станція має сім спеціалізованих приладів для перевірки технічного стану авто. Деякі з них нам продемонстрували.
«Даний прилад називається вимірювач параметрів світла фар, він застосовується для вимірювання сили світла фар та кута заломлення променя світла, які потрапляють водію під час керування при зустрічному роз’їзді транспортного засобу. Неправильно відрегульовані світло фар в транспортному засобі спонукає до засліплення водія при зустрічному роз’їзді, внаслідок чого трапляються ДТП. Даний транспортний засіб також облаштований прибором для вимірювання сумарного люфту рульового колеса транспортного засобу. У випадках великого визначення, великого люфту, у рульовому колесі транспортного засобу транспортний засіб може стати некерованим і призвести до ДТП», — розповів інспектор відділу безпеки дорожнього руху патрульної поліції в Житомирській області Ігор Кравчук.
Разом з інспекторам ми перевірили маршрутне таксі №8.
«Здійснюється перевірка роботи аварійних виходів і доступність до таких виходів. У разі дорожньо-транспортної пригоди трапляються випадки, коли основні двері можуть не працювати, для таких випадків її аварійні виходи. За технічний стан аварійних виходів водій так само відповідає в рамках адміністративного кодексу, і посадова особа механік по випуску на лінію транспортного засобу, який здійснював передрейсовий контроль транспортного засобу зранку, коли машини виїжджали на лінію», — розповідає т.в.о. начальника відділу безпеки дорожнього руху управління патрульної поліції в Житомирській області Сергій Смалько.
«Перевіряється висота протектора шини: доношена є майже новою, граничне значення її склала більше ніж 9 мм. Також перевірили на те, що вона є всесезонною, тобто встановлено по сезону і дозволено їздити в зимовий період», — каже Ігор Кравчук.
«Зараз здійснено перевірку даного транспортного засобу. Суттєвих порушень як документальних, так і механічних не виявлено», — розповідає Сергій Смалько.
Як повідомляв Житомир.info, 30 листопада 2021 року працівники
Укртрансбезпеки під час перевірки приватного підприємства «Шеріфф», яке
обслуговує маршрути № 58, 30, 18 та 19, виявили порушення в
близько 10 транспортних засобах.