Влада

Влада Житомира проситиме Кабмін здійснювати з державного бюджету виплати за соціальні послуги з догляду

21 December 2021, 10:30

Влада Житомира збирається направити звернення до Кабінету міністрів з проханням передбачити кошти в державному бюджеті на 2022 рік у вигляді субвенцій або розглянути компенсаторний механізм відшкодування витрат, понесених місцевими бюджетами у зв’язку з виплатами виплати особам, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі.

Відповідний проєкт рішення сесії зі зверненням 20 грудня оприлюднили на сайті міської ради.

«Урядом України прийнято постанову від 06.10.2021№ 1040 «Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі», якою затверджено Порядок подання та оформлення документів, призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі. Зазначена постанова є наразі соціально актуальною, оскільки передбачає отримання соціальних послуг з догляду найбільш потребуючій категорії громадян, а саме: громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, хворим, що потребують тривалого лікування, дітям з інвалідністю, важкохворіючим дітям, яким не встановлено інвалідність. Виходячи з аналізу кількості потенційних визначених постановою отримувачів компенсації по Житомирській міській територіальній громаді, максимальний розмір коштів, який спрямовуватиметься на дані цілі, може складати в рік близько 274,1 млн грн, а в середньому очікується від 10 млн грн до 22,8 млн грн в місяць. Зазначений обсяг видатків неможливо забезпечити за рахунок місцевого бюджету», - йдеться у зверненні.

Відповідно до ст.142 Конституції України витрати органів місцевого самоврядування, що виникли внаслідок рішень органів державної влади, компенсуються державою. Водночас у Порядку не визначено джерел покриття зазначених видатків. В міській раді наголошують, що виплати, передбачені Порядком не мають залежати від доходів місцевих бюджетів.

«З метою недопущення соціальної напруги, ми, депутати Житомирської міської ради, звертаємось до Кабінету Міністрів України з проханням якнайшвидше розглянути питання визначення джерело фінансування державний бюджет, передбачити кошти в Державному бюджеті України на 2022 рік у вигляді субвенцій або розглянути компенсаторний механізм відшкодування витрат, понесених місцевими бюджетами у зв’язку з наданням соціальної послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі», - пропонує міська рада.

Нагадаємо, 14 грудня мер Сергій Сухомлин підписав розпорядження про скликання «бюджетної» сесії міської ради на 24 грудня.

Як повідомляв Житомир.info, 24 грудня 2020 року депутати на сесії Житомирської міської ради проголосували за звернення до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля щодо фінансування надання послуг, що забезпечують виконання повноважень держави стосовно виплат пільг, субсидій, державних соціальних допомог та інших повноважень, що покладені державою як заходи державної соціальної політики, а виконуються посадовими особами органу місцевого самоврядування.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: міськрада звернення соціальна допомога догляд соцзахист Кабмін бюджет  
Матеріали по темі