Влада

За пропозицією СБУ житомирські депутати відклали питання про зменшення плати за оренду землі, а щодо продажу – ослухалися

24 December 2021, 16:45

За пропозицією СБУ сесія Житомирської міськради відклала на доопрацювання проєкт рішення про зменшення плати за оренду землю.

Відповідну рекомендацію Служби безпеки під час формування порядку денного сесії міської ради 24 грудня озвучив директор юридичного департаменту Євгеній Черниш.

«Після погоджувальної ради надійшов лист від компетентних органів із застереженнями щодо одного проєкту рішення, це стосується проєкту рішення №86 про внесення змін в договори оренди земельних ділянок. Доцільно розглянути питання щодо його знаходження в порядку денному», - сказав директор юридичного департаменту.

На уточнення мера Житомира Сергія Сухомлина які саме «компетентні органи» надіслали лист, Євгеній Черниш повідомив, що це «органи державної безпеки». Голова бюджетної комісії, депутат фракції «Пропозиція» Юрій Мойсеєв поінформував, що питання стосується зменшення орендної плати за договорами оренди земельних ділянок «певними компаніями».

За пропозицією мера зазначений проєкт рішення зняли на довивчення: «за» проголосували 24 депутати (всього в міській раді 42 депутати).

У додатку до проєкту рішення було шість суб’єктів господарювання, які хотіли суттєво зменшити оренду плату за землю у зв’язку з перерахунком нормативної грошової оцінки земельних ділянок. Наприклад, ТОВ «Полісся-Енерго», яке платило за 0,1695 га землі на вул.Дмитра Донцова, 18 орендну плату 255 тис. 043,55 грн на рік просило встановити її в розмірі 25 тис. 571,21 грн; ПрАТ «Фаворит-Компані» за 0,5126 га на майдані Перемоги, 6 хотіло зменшити оренду плату з 1 млн 033 тис. 545,37 грн на рік до 90 тис. 490,67 грн; ТОВ «Суперпрокт-Україна» за 0,2456 га на вул.Корольова, 132 мало сплачувати 70 тис. 571,51 грн, а нова плата становила 12 тис. 339,93 грн.

«Кофецієнт, який відображається в нормативній оцінці землі, встановлюється рішенням міської ради, але геокадастр завжди рахував більший коефіцієнт, майже в десять разів. Люди судилися з Держгеокадастром і буквально в березні 2021 року вдалося отримати нову грошову оцінку земельних ділянок з вірним коефіцієнтом. На основі цього зробили перерахунок розміру орендної плати і тепер треба внести зміни в договір оренди», - пояснив юрист, який готував звернення до міської ради щодо зменшення орендної плати одному із зазначених у додатку суб’єктів господарювання.

Нижче – додаток до проєкту рішення сесії, яке за пропозицією СБУ зняли на довивчення

Крім того, директор юрдепартаменту під час сесії озвучив ще одне застереження - щодо продажу ТОВ «Веборже» земельної ділянки на вул.Троянівська, 3: цей додаток включили до проєкту рішення безпосередньо під час сесії за пропозицією погоджувальної ради та земельної комісії.

«До цього пункту також є лист Служби безпеки України із застереженнями щодо розгляду даного питання», - повідомив директор юридичного департаменту Євгеній Черниш.

Мер все ж поставив пропозицію на голосування, але вона не набрала достатньої кількості голосів: «за» проголосували лише 20 депутатів. Тоді мер запропонував повернутися до розгляду пропозиції і з другої спроби голосів вистачило для включення додатку до проєкту рішення.

ТОВ «Веборже» зареєстроване в Житомирі в 1997 році на вул.Якіра, 3 (зараз – вул.Троянівська), директором та власником є Башмаков Борис Веніамінович. Фірма має статутний капітал 1 млн 200 тис. грн і основний вид діяльності – надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна.

Нагадаємо, сесія Житомирської міської ради 24 грудня 2021 року почала свою роботу о 9:10 год, у порядку денному було 95 питань.

Як повідомляв Житомир.info, влітку 2021 року комісія Житомирської міської ради розглянула заяви про порушення цивільного, земельного законодавства і нарахувала збитки, які мають відшкодувати орендарі земельних ділянок: сумарно 1 млн 171 тис. 838,72 грн за шість ділянок.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: міськрада земля СБУ сесія оренда Черниш  
Матеріали по темі