Події

У Коростенському районі селищна рада незаконно передала у користування понад 2100 га радіаційно забруднених земель

8 January 2022, 12:00

Прокурори Житомирської обласної прокуратури, в інтересах держави в особі Кабінету Міністрів України заявили позови до Народицької селищної ради та приватних суб’єктів господарювання щодо повернення ними з незаконного користування радіоактивно забруднених земель площею понад 2100 га, що в Коростенському районі.

Про це 6 січня повідомила пресслужба Житомирської обласної прокуратури

«Установлено, що Народицькою селищною радою протягом 2020-2021 років прийнято низку неправомірних рішень про передачу у користування дев’ятьом сільськогосподарським товариствам та фермерським господарствам значний масив земель вартістю 405 млн грн. Незаконність рішення полягає в тому, що селищна рада перевищила свої повноваження, оскільки землями такої категорії розпоряджається Кабінет Міністрів України, а не територіальні громади. Крім цього, на радіоактивно забруднені землі законодавець ввів обмеження щодо використання для ведення сільськогосподарського виробництва», - йдеться у повідомленні.

Наразі Господарським судом Житомирської області у справах відкрито провадження.

Як повідомляв Житомир.info, у липні 2021 року екологи досліджували землі в зоні безумовного відселення на півночі Житомирської області, аби дізнатися, чи можна ними користуватися.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: земля прокуратура радіація Народицький район селищна рада  
Матеріали по темі