Суспільство

У Житомирі суд стягнув з одинокої матері майже 700 гривень «зайвих» виплат і ще втричі більшу суму судового збору

1 February 2022, 15:36

У Житомирі суд розглядав справу про стягнення надміру перерахованої соцдопомоги на дитину одинокій матері. Жінка отримала «зайвих» 686 грн за один місяць. Однак Управління соцзахисту встановило, що на час отримання виплат чоловік житомирянки не працював, а це є порушенням Порядку допомоги на дітей одиноким матерям. Добровільно кошти жінка не повернула, тож Управління соціального захисту звернулося до суду. Суд позов задовольнив та стягнув з жінки зазначену суму.

Рішення щодо вказаної цивільної справи Богунський районний суд м. Житомира ухвалив 13 січня 2022 року. В Єдиному державному реєстрі судових рішень його оприлюднили 21 січня

Позивач у справі – Управління соціального захисту населення Богунського району департаменту соціальної політики Житомирської міської ради.

«Позивач звернувся в суд з даним позовом, в якому просить стягнути з відповідача на користь позивача суму надміру перерахованих коштів у вигляді державної соціальної допомоги на дитину як одинокій матері у розмірі 686,02 грн., посилаючись на те, що відповідач отримувала державну соціальну допомогу на дитину як одинокій матері та за результатами перевірки було встановлено, що чоловік відповідача не працює, внаслідок чого утворилась переплата по вказаній допомозі за період з 01.07.2020 року по 31.07.2020 року в розмірі 686,02 грн., яку відповідач в добровільному порядку не сплатила позивачу», – йдеться у матеріалах суду.

Скріншот з рішення Богунського районного суду м. Житомира від 13.01.2022 року

Зазначено, що 3 серпня 2020 року жінка повторно звернулася до Управління соцзахисту із заявою про призначення державної соціальної допомоги на дітей як одинокій матері. Однак у ході перевірки було виявлено, що її чоловік не працює, а це є порушенням Порядку допомоги на дітей одиноким матерям.

З матеріалів суду:

Врешті, суд позов задовольнив та стягнув з відповідачки на користь Управління соціального захисту населення Богунського району 686 грн. 02 коп.

Цікаво, що на користь позивача з відповідачки також стягнули судовий збір, розмір якого більш ніж утричі перевищує суму самої «зайвої» соцдопомоги, – 2270 грн.

Скріншот з рішення Богунського районного суду м. Житомира від 13.01.2022 року

Довідково: якщо одинока мати (вдова, вдівець), мати (батько) дітей у разі смерті одного з батьків, шлюб між якими було розірвано до дня смерті, уклала шлюб, за нею зберігається право на одержання допомоги на дітей, які народилися до шлюбу, за умови, якщо ці діти не були усиновлені новим чоловіком (дружиною).

Нагадаємо, у серпні 2019 року Корольовський районний суд м. Житомира визнав жительку одного з сіл Житомирського району винною у підробці документів: жінка приховала дані про співмешканця й отримала 9 тис. грн допомоги як мати-одиначка. Суд призначив їй рік позбавлення волі з іспитовим терміном 1 рік.

Як повідомляв Житомир.info, в 2019 році житомирянці-одиначці припинили виплачувати кошти на дитину через їх нецільове використання.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: соцдопомога соцзахист соцвиплата дитина мати одинока мати суд рішення  
Матеріали по темі