Події

Суд визнав недійсними рішення міськради в Житомирській області, якими в оренду здали сільгоспугідь на понад 52 млн грн

11 February 2022, 12:12

Прокуратура Житомирської області попередила незаконне вибуття з комунальної власності 276 га сільгоспугідь вартістю 52,5 млн грн.

Про це 11 лютого повідомила пресслужба Житомирської обласної прокуратури.

«За позовами Коростенської окружної прокуратури рішеннями Господарського суду Житомирської області визнані недійсними рішення Овруцької міської ради про передачу в оренду земельних ділянок загальною площею 276,3 га та відповідні договори, укладені з двома товариствами», - йдеться у повідомленні.

Йдеться про те, що у січні минулого 2021 року, за рішеннями Овруцької міської ради, двом товариствам передано в оренду 9 земельних ділянок на території Великофоснянського, Раківщинського, Зарічанського, Хлуплянського та Великочернігівського старостинських округів Овруцької міської об’єднаної територіальної громади. Відповідно, з товариствами укладено договори оренди.

Проте прокурори встановили, що значний масив земель сільськогосподарського призначення загальною вартістю 52,5 млн грн міська рада надала в оренду з порушенням вимог Земельного кодексу України, без проведення земельних торгів. До того ж, орендарі використовували сільгоспугіддя без державної реєстрації права оренди, також порушуючи вимоги земельного законодавства.

За принципової позиції прокуратури понад чверть тисячі гектарів землі повернуто до комунальної власності територіальної громади.

Як повідомляв Житомир.info, Житомирська міська рада після виграних судів збирається поділити 31,2 га земля колишнього заводу хімволокна і здати в оренду. Відповідний проєкт рішення сесії 8 лютого 2022 оприлюднений на сайті міськради.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: суд земля Овруч сільгоспугіддя оренда договір оренди  
Матеріали по темі