Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності депутата Житомирської міської ради Людмили Кропивницької (фракція партії «Сила і Честь») за ч. 4 ст. 172-6 КУпАП закрити за відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Таку постанову 8 лютого 2022 року ухвалив Корольовський районний суд м.Житомира.
Зазначимо, що за результатами перевірки декларації Людмили Кропивницької за 2020 рік НАЗК виявило різницю між недостовірними та достовірними відомостями на суму 840 193,88 грн, що є ознакою правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Зазначена частина ст.172-6 КУпАП: Подання завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, – тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 тис. грн до 42,5 тис. грн).
Перевірка, зокрема, виявила, що Людмила Кропивницька вказала невірний грошовий розмір своєї частки у кількох фірмах – недостовірні відомості відрізняються від достовірних на 350 тис. грн. Крім того, невірно вказана вартість ПП «Фабрика вікон та дверей «Океан», яка належить декларантці: 40 тис. грн замість 300 тис. грн, відомості відрізняються на 260 тис. грн. Також депутатка не вказала в декларації свою частку ще у п’яти фірмах, що сумарно становить 124 тис. грн. Крім того, в декларації відсутня інформація її кошти на банківських рахунках: 94 тис. 476,29 в ПриватБанку та 11 тис. 717,59 грн в «ОТП Банк».
«Прокурор в судовому засіданні зазначила, що вина ОСОБА_1 доведена доказами, які долучені до протоколу про адміністративне правопорушення, та просить притягнути її до адміністративної відповідальності, наклавши адміністративне стягнення відповідно до санкції ч. 4 ст. 172-6 КУпАП. Надала суду висновок по справі, в порядку ч. 1 ст. 250 КУпАП. ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у інкримінованому правопорушенні не визнала. Пояснила, що не погоджується з вартістю статутного капіталу належних їй підприємств, відображених у протоколі. Щодо не відображення у декларації грошових активів у вигляді коштів, розміщених на банківських рахунках, відкритих в АТ КБ «ПРИВАТБАНК», у розмірі 94 476,29 гривень, а також відкритих в АТ «ОТП БАНК» у розмірі 11717,59 гривень, вину визнала», - йдеться у постанові Корольовського райсуду.
Заслухавши пояснення Людмили Кропивницької, її захисника, адвоката Романа Гуртовенка, думку прокурора, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд дійшов висновку про недоведеність вини Кропивницької у вчиненні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією.
Скріншот з постанови райсуду
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Корольовський районний суд м. Житомира протягом 10 днів з дня її винесення.
Нагадаємо, Людмила Кропивницька, директор розпорядник ТОВ «Люцина», в 2015 році вперше була обрана депутатом Житомирської міської ради від ВО «Батьківщина», на місцевих виборах 2020 року обрана депутатом міськради від партії «Сила і Честь» .Наприкінці червня 2021 року НАЗК повідомило про початок перевірки декларації Людмили Кропивницької «за результатами автоматичного аналізу даних у деклараціях комп’ютером».
Як повідомляв Житомир.info, на початку червня 2021 року НАЗК почало повну перевірку декларації депутата Житомирської облради Володимира Кропивницького – чоловіка Людмили Кропивницької. Перевірка виявила, що недостовірні дані відрізняються від достовірних на 1 млн 286 тис. 096,65 грн, це є ознакою правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 366-2 КК України.