На розі вулиць Київської і Театральної тривають будівельні роботи, проти яких виступають мешканці, які живуть на Театральній у будинках 5 та 5б.
Напередодні люди влаштували акцію протесту, а сьогодні, 22 лютого, мала відбутися зустріч між мешканцями, владою та забудовником. Проте ні забудовник, ні його представники на засідання робочої групи не прийшли.
Люди кажуть, що хочуть знати, що саме будують на цій ділянці, адже паспорту об’єкта немає. Нарікають, що тепер не можуть вільно потрапити додому, тому що проїзд став завузьким. А також хочуть, аби провели громадські слухання.
«Дивіться, на цьому проєкті новому відступ від тротуару є, але по факту його немає, будівля залита прямо під тротуар. Кожен з нас водій, і всі ми добре знаємо, що огляд перехрестя також має бути», - каже місцева мешканка Анна-Луїза Полякова.
«Яким чином була надана під забудову ділянка, на якій є проїзд до існуючого будинку. Вони зараз забудовують проїзд, вони вже забудували, поставили сваї на цьому проїзді і залишили буквально 5-6 метрів, де стоїть їх же техніка постійно. Кажуть, що були збори, були. Вимоги від нас до представників міста: проведення повторних громадських обговорень щодо забудови, бо їх не було по факту, вони фактично були проведені на папері», - говорить місцевий мешканець Андрій Лобода.
У міській раді кажуть: наразі готують позов до суду.
«Надійшли матеріали нещодавно, точно не буду маніпулювати якимись датами, це десь минулого тижня. Як тільки до нас надійшли відповідні матеріали, ми прийняли рішення готувати даний позов. Щоб ви розуміли, подача позовної заяви до суду - це не один день і не два дні, маємо певні особливості щодо сплати судового збору, бо це бюджетні кошти, треба замовляти платіж в казначействі – всі ці кроки вже зроблені. Я думаю, на цьому тижні позов буде поданий. Скасування дозвільного документа, в такому випадку декларації про початок будівельних робіт 2013 року», - сказав директор юридичного департаменту Євгеній Черниш.
Наприкінці зустрічі люди вирішили звернутися до правоохоронних органів та до міського голови. А також мешканці не виключають, що будуть проводити акції протесту.
«Ми звернемося до поліції, прокуратури. Дуже шкода, що не прийшли представники забудовника, тому що нам пообіцяли, що будуть сьогодні, і ми закриємо це питання. Юристи допоможуть скласти документи, і будемо знову приходити сюди. Запишемося ще на прийом до нашого мера, щоб він нас вислухав, що з нами питання це не закрите, щоб він знав про це. Основна маса - це люди похилого віку, вони не розуміють, що будують, вони стресують – це неправильно, коли забудовник не йде на контакт з громадою. Маю надію, що ми завтра зустрінемося з забудовником, поговоримо, а якщо це не допоможе, будемо проводити якісь акції, щоб нас почули, і більше людей про це дізналися», - говорить мешканка Анна-Луїза Полякова.
Нагадаємо, весною 2021 року скандальновідому ділянку на розі Київської-Театральної огородили будівельним парканом. У червні мер Сергій Сухомлин розповідав, що на розі вулиць Київської-Театральної буде багатоповерхова адміністративна будівля на три чи чотири поверхи. На сесії 23 вересня депутати Житомирської міської ради надали згоду приватному підприємству «Творчо-виробничий центр «Олеся» на виготовлення технічної документації щодо встановлення меж земельної ділянки площею 0,4 га на вул. Київська, 6.
22 грудня 2021 року забудовник показав, що буде в Житомирі на розі вулиць Київської і Театральної – «магазин з приміщеннями громадського призначення».
Як повідомляв Житомир.info, у 2013 році в Житомирі розгорівся конфлікт навколо будівництва на розі Київська-Театральна магазину «АТБ». У 2014 головний архітектор міста заявив, що товариство будує безлику коробку-ангар замість офісного центру на 7 поверхів. У січні 2015 року міськвиконком прийняв рішення про оголошення конкурсу на найкращий проєкт благоустрою ділянки на Київській, 6: за три місяці на конкурс надійшло лише три проєкти, і строки проведення продовжили. У серпні 2015 активісти презентували проєкт «Скверу героїв», який пропонують побудувати в Житомирі на місці скандального «АТБ», розроблений архітекторами та скульпторами. 13 квітня 2016 року громадські активісти та небайдужі житомиряни почали готувати майданчик під сквер на місці колишнього «АТБ» і збирали кошти. Ввечері 29 червня цього ж року на ділянці з’явилися чоловіки у військовій формі і поставили там залізний вагончик: вони проти скверу, бо на цьому місці можуть побудувати будинок з квартирами для учасників АТО. Пізніше скандальну ділянку на Київській, 6 знову огородили зеленим парканом, який обнесли банерною сіткою із написами «Ми любимо Житомир! Житомир – це ми!». Згодом паркан зняли, на вільній земельній ділянці паркувалися автівки.
Щодо судових позовів, то 28 лютого 2014 року Корольовський районний суд постановив визнати незаконним та скасувати п. 2.5 рішення 17 сесії 21 скликання Житомирської міської ради від 26 лютого 1993 року про надання в користування ТВЦ «Олеся» земельної ділянки по вул. Київській, 6 у м. Житомирі площею 0,4 га. Представники ТВЦ «Олеся» оскаржили рішення суду першої інстанції і в липні 2017 апеляційний суд Житомирської області у справі щодо скандального будівництва АТБ ухвалив рішення на користь ТВЦ «Олеся».