Про те, що відбувалося у Житомирі за сім днів війни 3 березня о 17:10 написав мер міста Сергій Сухомлин:
1) 24 лютого. 5 ранку. Озерне. Ранок почався з вибухів на аеродромі. Загинув військовий, підірвано літак.
2) 25 лютого. У Житомирі спокійна ніч, жертв немає. Але ворожі літаки стріляли в області, неподалік Ушомира. Встановлюються блокпости, готуємось до оборони.
3) 26 лютого о 8:21 в Житомирі оголосили повітряну тривогу. Вперше в місті лунала сирена. Громада активно організовує збір допомоги для територіальної оборони, в центрі відбулася стрілянина, затримано групу диверсантів. Сирени. Були нанесені удари по аеропорту в Озерному, ніхто не постраждав. В місті активно перекриваються в’їзди та виїзди. Житомир обороняється.
4) 27 лютого. Комендантську годину перенесено на один день: не з 22 до 6, а з 18. У Житомирі пролунав вибух: 17:10, сирени. Ракетний удар зі сторони Білорусі, 2 приходи поряд із житловим сектором в районі аеропорту. Жертв немає. В міській раді затримали двох людей зі зброєю. Затримано мародерів на Крошні.
5) 28 лютого Житомир продовжує оборонятись, будуються захисні споруди. Житомир перетворюється на дикобраза, їжі всюди, вони точно вкарбуються в морді агресора. Продовжують затримувати коригувальників-диверсантів зі зброєю.
6) 1 березня, в місті декілька повітряних тривог. Житомиряни пройшли навчання «як спалити російський танк», кидали коктейлі. Близько 22 годин сталася трагедія – Богунія, авіаудар, пошкоджено 10 житлових будинків, в трьох – пожежі, гасили 100 рятувальників. Пошкоджено 2 медзаклади, 3 магазини. Є жертви.
7) 2 березня, Житомир у жалобі. Але продовжуємо тримати оборону. Житомиряни згуртувались, аби допомогти постраждалим від обстрілу, тим, хто втратив домівки. Прибирають навколо наслідки авіаударів. На жаль, є ті, кого уже не врятувати.
Нагадаємо, ввечері 1 березня в результаті обстрілу Житомира на сулиці Сабурова загорілися житлові будинки, повибивало вікна у міській лікарні та обласному перинатальному центрі. За попередньою інформацією ДСНС пошкоджені 10 приватних будинків, загинуло дві особи, травмовано троє. Вранці 2 березня під час ранкового брифінгу голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко повідомив, що внаслідок ворожого обстрілу загинули троє людей: рятувальники з-під завалу дістали тіло ще однієї жінки, 16 осіб травмовані, серед яких 7 дітей. Відео наслідків обстрілу та розповідь очевидця дивіться тут.
2 березня міська влада повідомила, Укрзалізниця запровадила евакуаційні поїзди з Житомира до Львова: поїзди відправлятимуться щодня о 13:00, проїзд безоплатний. З Житомира вдень 3 березня відправився перший евакуаційний потяг.
Оперативну інформацію від силових структур України станом на 3 березня 2022 року читайте тут
Як повідомляв Житомир.info, вранці 24 лютого 2022 Путін почав війну з Україною: близько 5:00 розпочалися ракетні обстріли військових об'єктів по всій Україні та уздовж кордону – від Луганська до Житомира. О 6:50 президент Володимир Зеленський оприлюднив звернення щодо введення воєнного стану, через годину після цього Верховна рада проголосувала за проєкт закону про затвердження указу президента «Про введення воєнного стану в Україні». Ввечері 24 лютого президент підписав указ про створення на базі ОДА військових адміністрацій, а згодом своїм указом оголосив загальну мобілізацію по всій країні.
28 лютого українська та російська делегації провели перший раунд переговорів, основною метою яких було припинення вогню на території України та бойових дій. Другий раунд переговорів почався ввечері 3 березня.