Події

У Бердичеві фігурант кримінальної справи пожертвував на армію 90 тис. грн застави

28 March 2022, 20:04

У Бердичеві фігурант кримінальної справи попросив суд дозволити йому пожертвувати на користь армії заставу, внесену раніше. Суд клопотання задовольнив: ухвалив перевести на рахунок Нацбанку для підтримки ЗСУ майже 91 тисячу гривень.

Про це 28 березня повідомила пресслужба пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області.

«Хочу хоч якось допомогти Україні», – вказав у судовому засіданні обвинувачений, коли обґрунтовував своє клопотання про зміну запобіжного заходу із застави на особисте зобов’язання з тим, аби суд дозволив перерахувати внесені раніше 90 тис. грн на потреби армії», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що, відповідно до нещодавніх змін у КПК з приводу скасування/зміни запобіжних заходів під час воєнного стану, у разі надходження подібних заяв від підозрюваних чи обвинувачених, суд має право застосувати до них особисте зобов’язання замість застави, але виключно за умови, що підсудні бажають використати ці кошти для цілей оборони України.

У Бердичівському міськрайонному суді нагадують, що застава – це вид запобіжного заходу, який полягає у внесенні визначеної судом суми коштів на спеціальний рахунок з метою забезпечення виконання підозрюваним/обвинуваченим покладених на нього обов'язків. У разі порушень, кошти звертаються в дохід держави.

«Суд роз’яснив обвинуваченому, що, у випадку задоволення клопотання, заставні гроші йому не повернуть навіть за умови бездоганного виконання процесуальних обов’язків, і що особисте зобов’язання також вимагатиме від нього належної поведінки. Чоловік відповів, що розуміє як ці наслідки, так і те, що вчинок не додасть йому жодних привілеїв під час подальшого розгляду кримінальної справи», – пише пресслужба суду.

Клопотання задовольнили: своєю ухвалою суд постановив змінити обвинуваченому запобіжний захід із застави на особисте зобов'язання, а 90 800 грн, переданих у заставу, – перевести на рахунок Нацбанку України для підтримки ЗСУ.

Нагадаємо, 18 березня 2022 року пресслужба Житомирської обласної прокуратури інформувала, що на потреби ЗСУ були скеровані автомобілі, сигарети і майже 200 тис. грн, конфісковані у жителів Житомирської області, які фігурують у кримінальних провадженнях.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: застава конфіскація суд Бердичів ЗСУ армія  
Матеріали по темі