Суспільство

Жителів Житомирської області, які отримали поранення внаслідок обстрілів та зазнали знищення майна, просять звертатися до СБУ

1 April 2022, 13:31

Жителям Житомирської області, які отримали поранення внаслідок застосування зброї окупантом, та власників нерухомості, чиє майно знищено чи пошкоджено через бомбардування чи обстріли, необхідно звертатися до Управління Служби безпеки України в Житомирській області.

На цьому наголошує пресгрупа Управління СБУ в Житомирській області, яка 1 квітня оприлюднила інформацію для постраждалих від обстрілів та ракетно-бомбових ударів.

«Слідчі Управління Служби безпеки України в Житомирській області здійснюють досудове розслідування у кримінальних провадженнях за фактами ведення агресивної війни рф на території нашого регіону за такими статтями Кримінального кодексу України:
• ст. 110 (посягання на територіальну цілісність та недоторканність України);
• ст. 437 (планування, підготовка, розв’язування та ведення агресивної війни);
• ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни)», – йдеться у повідомленні.

Слідчі документують наслідки вчинення агресором воєнних злочинів, у тому числі щодо мирних українців, фіксують масштаби руйнувань та збирають свідчення

Разом з тим, дуже важливо для жителів Житомирщини, які отримали поранення внаслідок застосування зброї окупантом, та власників нерухомості, чиє майно знищено чи пошкоджено через бомбардування чи обстріли, звертатися до Управління Служби безпеки України в Житомирській області самостійно або поштою за адресою: м.Житомир, вул.Фещенка-Чопівського, 7, 10008.

Навіщо це потрібно?

Це потрібно для:

• правильної процесуальної фіксації УСІХ воєнних злочинів та злочинів проти людяності держави-окупанта;

• отримання статусу потерпілого та подальшої належної матеріальної компенсації, у тому числі за рахунок репарацій РФ.

Як правильно це зробити?

Інформацію для слідчих СБУ необхідно подавати заявою, складеній у довільній формі. Але при цьому бажано, щоб у ній містилися конкретні відомості:

У випадку, якщо ви стали жертвою чи свідком обстрілу, вбивства, катувань, прилюдних принижень, умисних тілесних ушкоджень, незаконного позбавлення волі тощо:

• ПІБ, паспортні дані особи, яка постраждала;

• ПІБ, паспортні дані та контактний номер телефону заявника;

• деталі та обставини злочину.

Якщо пошкоджень чи руйнації завдали вашому помешканню:

• ПІБ, паспортні дані та контактний номер телефону особи-власника майна;

• місто, точна адреса, дата та час пошкодження/руйнування об’єкта (можна з точкою геолокації), кому належить право власності на майно;

• опис, як і від чого сталося пошкодження/руйнування майна (якщо є можливість, зробити фото або відео залишків боєприпасів з елементами маркування та серійних номерів);

• детальний опис руйнувань із зазначенням ключових ушкоджень;

• фото того, як виглядав зруйнований об’єкт до ушкодження (якщо такі є в наявності), та після;

• дані свідків (ПІБ, контакти, реквізити документів, які ідентифікують особу).

«Заздалегідь вдячні кожному за допомогу у зборі даних про воєнні злочини РФ! Своїми діями ви зробите свій внесок у притягнення країни-агресора до відповідальності. Кожен доказ допоможе оцінити і відшкодувати збитки, яких зазнала Україна та її жителі!», – наголошують в СБУ.

Нагадаємо, з 30 березня 2022 року в застосунку «Дія» можна залишити заявку на відшкодування збитків за зруйноване житло під час війни.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: обстріл війна авіаудар поранення майно нерухомість квартира будинок СБУ  
Матеріали по темі