Уряд затвердив зміни щодо організації роботи державних службовців та працівників державних органів у період воєнного стану.
Відповідну постанову ухвалили на засідання Кабінету міністрів 12 квітня 2022 року.
Кабінет міністрів постановляє:
1. Установити, що у період воєнного стану для державних службовців та працівників державного органу, які перебувають на території України, за рішенням керівника державної служби в державному органі може запроваджуватися дистанційна робота у разі наявності організаційних і технічних можливостей для виконання їх посадових обов’язків.
2. Робота державних службовців та працівників державного органу за межами України допускається лише у разі службового відрядження, оформленого в установленому порядку.
3. У разі перебування державного службовця або працівника державного органу в робочий час в Україні поза межами робочого місця без рішення керівника державної служби, зазначеного в пункті 1 цієї постанови, або за кордоном, крім перебування у службовому відрядженні, оформленому в установленому порядку, до них може бути застосоване дисциплінарне стягнення відповідно до закону.
Пункт щодо дисциплінарного стягнення набуває чинності з 25 квітня 2022 року.
Зазначимо, що ст. 66 закону «Про державну службу» передбачене застосування таких видів дисциплінарного стягнення:
зауваження;
догана;
попередження про неповну службову відповідність;
звільнення з посади державної служби.
Також постановою скасований наказ Національного агентства України з питань державної служби від 17 березня 2022 р. № 20-22 «Про внесення змін до Типових правил внутрішнього трудового розпорядку», який дозволяв держслужбовцям на період воєнного стану дистанційно працювати і за кордоном.
Нагадаємо, вдень 4 квітня 2022 року керівник ОВА Віталій Бунечко повідомив, що на території Житомирської області російських окупаційних військ вже немає. 8 квітня Бунечко інформував, що у Житомирській області триває розмінування територій, які через дії російських окупаційних військ та ракетно-бомбові удари є небезпечними для життя громадян.
За інформацією міської влади з Житомира виїхали до 45% містян і мер не радив повертатися в місто раніше 7-9 травня.
Як повідомляв Житомир.info, мер 14 квітня 2022 року розповідав, що зараз в Житомирській міській раді залишилося приблизно 20% працівників, заяви на звільнення написали керівники двох комунальних підприємств, які виїхали в перші дні війни.