Економіка

Держпродспоживслужба моніторить ціни на продукти в Житомирській області: яйця подешевшали, гречка та олія дорожчають

22 April 2022, 15:23

Щотижня у Житомирській області фахівці Держпродспоживслужби перевірять ціни на соціально значущі товари в магазинах та на ринках, аби не допустити необґрунтованого підвищення цін у період воєнного стану.

«З моменту введення воєнного стану на території України у Житомирській області розпочався моніторинг цін на соціально значущі товари. Там визначений певний перелік: хліб житньо-пшеничний, батон, олія, мука, макаронні вироби, овочі борщового набору, молоко, масло, сметана, м'ясо свинини, яловичини, м'ясо птиці. Тобто, це перелік соціально значущих продуктів, на який сьогодні здійснюється моніторинг цін», - говорить завідувачка сектору контролю за регульованими цінами ГУ Держпродспоживслужби у Житомирській області Людмила Козловська.

Наразі ціни на продукти в області вищі, ніж до початку повномасштабної війни в Україні, але вони поступово знижуються – зазначають в обласному управлінні Держпродспоживслужби. Зокрема середня ціна м'яса свинини – 127,50 грн, а м'ясо птиці коштує в середньому 73,50 грн. Зберігається тенденція на збільшення ціни на гречку.

«На сьогодні більш-менш логістичні поставки збільшуються, немає дефіциту товару, в принципі тенденція вирівнює і ціни знижуються, це те, що ми бачимо по моніторингу.Критичної ситуації немає. Ми розуміємо, що є воєнний стан і головне щоб у людей були харчові продукти. Так, ціни піднялися, але у динаміці з початком воєнного стану ціни у нас знижуються. З тенденції відмічається зростання ціни: крупа гречана, олія і масло вершкове покращеної якості», - розповідає Людмила Козловська.

Інформація про ціни в Житомирській області станом на 20.04.2022

У Житомирі працює два спеціалісти, які моніторять ціни. Необґрунтованого підвищення у місті не зафіксували, а ось в області були такі випадки.

«По Черняхову у нас були випадки, потім село Піски – було звернення споживача. Наші спеціалісти займалися суб’єктом господарювання, проводили роз’яснювальну роботу. Була завищена торговельна надбавка на хліб, на масло – застосовувалася торговельна надбавка більше 20%», - каже Людмила Козловська.

Ціни на традиції продукти для великоднього столу не зросли – запевняються в Держпродспоживслужбі.

«Зростання цін на борошно не було, навпаки десь приблизно на 2 грн середні ціни по Житомирській області були знижені. Що стосується яєць, то також ми бачимо зниження ціни, тому що сьогодні споживач міг купити по 16 грн, до 20 грн десяток яєць. Ситуація в районах трохи інша, тому що враховуємо логістичні доставки, але таких цін на яйця, як було на початку військових дій – до 40 грн за десяток сьогодні ми не бачили», - говорить завідувачка сектору контролю за регульованими цінами ГУ Держпродспоживслужби у Житомирській області.

Споживачі можуть самостійно повідомляти про завищені ціни, фахівці Держпродспоживслужби перевірять такі звернення. Зокрема, у квітні до управління вже надійшло близько 20 таких повідомлень.

«Споживач який, хоче офіційно надати звернення на адресу Головного управління має вказати назву суб’єкта господарювання, адресу розміщення та надати підтверджуючі документи, що дійсно підтверджують факт зростання ціни. Розрахунковий касові чеки є підставою для того, що споживач вважає ціну завищеною та просить перевірити ту чи іншу ціну», - каже Людмила Козловська.

Яка вартість яєць, м’яса та пасок була на житомирському Житньому ринку 19 квітня дивіться у сюжеті

Нагадаємо, 25 березня фахівці ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області обстежили 35 торговельних точок та зафіксували помірне зниження цін.

Як повідомляв Житомир.info, 7 березня 2022 року Кабінет міністрів ухвалив рішення, яке дозволяє обласним військовим адміністраціям спільно з Нацполіцією та Держлікслужбою здійснювати контроль за цінами на соціально значущі продукти харчування, ліки та паливо. Бюро економічної безпеки зверталося до українського бізнесу із застереженням щодо необґрунтованого завищення цін на проживання, послуги та товари і радило громадянам повідомляти про такі випадки за допомогою телеграм бота https://t.me/StopOverpriceBot.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: продукти ціна Держпродспоживслужба  
Матеріали по темі