Суспільство

У Житомирській області депутати ще однієї міськради вимагають, щоби священники відмовились від МП або ж звільнили церкви

28 April 2022, 15:21

Депутати Овруцької міської ради на сесії 27 квітня ухвалили звернення до священнослужителів та прихожан парафій Української православної церкви (московського патріархату), що діють на території Овруцької територіальної громади.

Про це 28 квітня повідомили на Facebook-сторінці Овруцької міської ради.

«27 квітня 2022 року на 23 сесії Овруцької міської ради VIII скликання було одноголосно прийнято рішення №1255 "Про звернення депутатів Овруцької міської ради до священнослужителів та прихожан парафій Української православної церкви (московського патріархату), що діють на території Овруцької територіальної громади"», – йдеться у повідомленні.

У зверненні депутати закликають священнослужителів УПЦ МП змінити канонічний статус церков та вийти з московського патріархату.

«З метою консолідації українського народу закликаємо священнослужителів Українських православних церков московського патріархату, розміщених на території Овруцької міської територіальної громади, вчинити необхідні дії щодо зміни канонічного статусу церкви та виходу з московського патріархату», – закликають у зверненні.

Зазначається також, що «жоден зі священнослужителів Української православної церкви (московського патріархату) на території Овруцької міської територіальної громади за весь час російського вторгнення в нашу країну не прийняв рішення про відмову від московського патріархату».

«Якщо ви бажаєте і далі служити московському патріархату, то вимагаємо звільнити церкви, які належать українському народу. Парафіян зазначеної церкви закликаємо не підтримувати московський патріархат», – наголошується у зверненні.

Повністю текст звернення – нижче:


Детальніше з рішенням можна ознайомитися на сайті Овруцької міської ради: https://ovruch.in.ua/.../rishennya-1255-vid-27-kvitnya.../

Нагадаємо, 19 квітня 2022 року депутати Радомишльської міської ради на позачерговій сесії ухвалили звернення до священнослужителів та прихожан парафій Української православної церкви (московського патріархату), що діють на території Радомишльської міської територіальної громади. У зверненні депутати, зокрема, вимагали «через 48 годин звільнити церкви, які належать українському народу».

Як повідомляв Житомир.info, 16 квітня 2022 року Житомирсько-Овруцька єпархія ПЦУ інформувала, що з початку війни офіційно про вихід з російської церкви оголосили три парафії та два священнослужителі з районів Житомирської області. 22 квітня релігійна громада села Українка Малинського району проголосувала за перехід до Православної церкви України. 26 квітня стало відомо про перехід до ПЦУ Свято-Покровського храму с. Тетірка Житомирського (Пулинського) району та громади св. Димитрія Солунського, що в с. Буки Коростенського (Малинського) району.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Овруч церква храм священник релігійна громада МП УПЦ ПЦУ  
Матеріали по темі