Місто

Житомирські підприємці показали, що залишилося від їх бізнесу після авіаційного удару окупантів

28 April 2022, 15:53

8 березня 2022 року російські окупанти обстріляли Житомир: завдали удари по гуртожитку на Корбутівці та заводу Izovat. Біля заводу знаходилося ще декілька підприємств. Про втрачений бізнес 28 квітня розповіли журналістам Житомир.info самі підприємці.

Людмила показує, де раніше знаходився цех та куди поцілила бомба.

«Вибух відбувся тут, був авіаналіт, впала авіабомба, як сказали спеціалісти, це був 500-кілограмовий «фугас». У нас нічого не залишилося, навіть те залізо, яке було на вулиці, все побито осколками. Це був мій єдиний заробіток, сьогодні я залишилася без всього», – ділиться підприємниця Людмила Балицька.


Поруч знаходиться підприємство Костянтина. Тут працювало 20 людей. Деякі приміщення вцілили, чого не скажеш про обладнання, його наразі працівники відкопують та перевіряють на справність.

«Після того, як це влучило, за півтора-два місця нам вдалося відшукати обладнання. Пробуємо вимити його і запустити, щоб подивитися, що з того буде працювати, а що треба кудись здавати», – говорить підприємець Костянтин Щепанковський.

При вході – приміщення без стіни та з побитою покрівлею.

«Тут постраждала вся будівля: покрівля, стіни – все просто розвалилося», – показує Костянтин.

Далі бачимо бетонні блоки, що раніше тут знаходилося, зрозуміти просто неможливо. Власник розповідає, що тут працівники обідали та перевдягалися перед роботою.

«За блоками було побутове приміщення, де люди роздягаються, їли, милися, готувалися до роботи – від нього зовсім нічого не залишилося», – каже Костянтин.

Саме біля останнього приміщення впала бомба. Наразі робітникам заборонено сюди заходити, адже стіни та стеля можуть обвалитись.

«Буквально за три метри впала авіабомба, знищила все. Цей станок пройшов, мабуть, 6 метрів, дійшов до цього станка і загальмував стіну. Це станки важкі, 8 тонн, той 4 тонни, на нього впала плита, і він її тримає. Бажано сюди не заходити», – говорить підприємець Костянтин Щепанковський.

Костянтин розповідає, що за допомогою від держави поки не звертався.

«9 березня звернулися до поліції, вона приїхала і разом з вибухотехніками провели фіксацію місця подій, знайшли уламки бомби, описали, взяли пояснення. Наразі замовили технічний звіт по пошкодженню будівлі. Технічний звіт буде готовий на тому тижні, за відшкодуванням ми ще не зверталися», – каже підприємець Костянтин Щепанковський.

Поруч можна побачити понівечені приміщення й інших підприємств.

Зазначимо, що 21 квітня керівник Житомирської ОВА повідомляв, що Izovat відчув на собі наслідки війни, безпосередньо взявши на себе один з авіаційних ударів на початку березня, але вже відновив роботу.

Нагадаємо, ввечері 8 березня окупанти обстріляли Житомир: завдали удари по заводу Izovat та гуртожитку на Корбутівці. 22 квітня мешканець гуртожитку Олег показував, який вигляд має його житло після авіаудару.

Як повідомляв Житомир.info, мер Житомира Сергій Сухомлин в інтерв’ю 14 квітня 2022 року розповідав, що в місті вже працюють практично всі великі підприємства, які працювали до початку війни.

15 квітня 2022 року рішенням виконкому Житомирської міської ради утворили комісію для обстеження зруйнованих і пошкоджених об’єктів.

Матеріал створено за сприяння ГО «Львівський медіафорум» у межах проєкту «ЛМФ Підтримка мережі журналістів».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: війна обстріл авіаудар бомбардування руйнування підприємство бізнес підприємець  
Матеріали по темі