Влада

Олег Трачук згадав перші дні війни для поліції Житомирської області, збитий ворожий літак та провокації ДРГ

29 April 2022, 14:17

З початку російського вторгнення 24 лютого 2022 року у Житомирській області загинуло двоє поліцейських, четверо отримало поранення. А один з правоохоронців зміг збити ворожий літак.

Про це начальник ГУНП у Житомирській області Олег Трачук повідомив 29 квітня в прямому ефірі програми «Тема дня» на Житомир.info.

«В перший день війни першими, хто прийняв бій та зазнав втрат у Житомирській, це якраз були поліцейські. Виїхав з лісу БТР, розстріляв поліцейську машину, вона потім загорілася. Після цього, далі були лісівники, розстріляв і ті машини. Це було за Овручем, майже на межі України і Білорусі. Коли виїхав з лісу той БТР і почав стріляти, хлопці зорієнтувалися, як поліцейські, так і лісівники: вибігли з машини і, на щастя для всіх, залишилися живими. У нас в Овручі є райвідділ поліції, в якому працює понад 150 людей, коли наступають на танках, а у перші дні війни ми всі знаємо яка у нас була зброя – пістолети та автомати, захищатися було складно. Однак люди, які на той час були в Овручі, сказали, що нікуди відступати не будуть і будуть захищати свій дім. Був момент, коли ми відступили, але потім повернулися в Овруч і далі забезпечували громадський порядок і безпеку людей», - розповідає Олег Трачук.

Начальник ГУНП у Житомирській області розповів історії про молодого поліцейського, який збив ворожий літак.

«Є такі поліцейські, які проявили себе. Прізвище називати не буду, молодий хлопчина, який всього рік працює. Можу сказати, що того ніде не було в ЗМІ, ви почуєте це вперше: він збив ворожий літак. Він спільно з військовим виходив патрулювати, з Білорусі залітали ці літаки, заходили на кілька кругів, і на другому патрулюванні наш співробітник збив цього літака. Він буде представлений до державної нагороди», - говорить Олег Трачук.

Також Олег Трачук розповів про провокації ворожих ДРГ та загибель двох поліських.

«Ситуація із загиблими є вкрай болючою і складною. У перші дні, тижні війни на території області працювало багато диверсійних груп противника. Ситуація з загибеллю двох хлопців (в Народицькому районі) була скомбінована диверсійною групою. Наші хлопці виїхали на цей виклик, оперативно зреагувавши, і були розстріляні. Переслідували одну з машин ДРГ, і інша ДРГ їх розстріляла. Під час цієї події загинуло двоє поліцейських і були поранені троє людей, які перебували з ними в машині. Крім того, був випадок, коли наші співробітники разом зі Службою безпеки виконували спеціальне завдання і помітили підозрілу особу. Звернули на неї увагу, почали підходити, підозріла особа вступила з ними в діалог, почала ставити різні питання на відволікаючі теми. Було прийняте рішення доставити особу у фільтраційний центр. Дуже спокійно, врівноважено поводився цей диверсант, ніякої підозри не викликав, реально думали, що заблукала людина. В момент руху автомобіля, він сидів по середині, двоє працівників його блокували, він вихопив зброю і почав стріляти в автомобілі. Зреагував наш працівник спецпідрозділу і його знешкодив, але, на жаль, при цьому був поранений поліцейський», - розповів керівник поліції області.

Олег Трачук наголосив, що життю і здоров'ю поранених правоохоронців на даний час нічого не загрожує, а сім'ям загиблих поліцейських допомагають.

Повністю програму «Тема дня» з начальником ГУНП Олегом Трачуком дивіться тут

Нагадаємо, уночі 27 лютого під час виконання бойового завдання неподалік Народичів загинули двоє поліцейських – 41-річний майор Володимир Солодчук та 40-річний майор Іван Гераїмчук.

Як повідомляв Житомир.info, 24 лютого 2022 року особовому складу поліції регіону представили т.в.о. начальника ГУНП в Житомирській області Олега Трачука.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Трачук ГУНП поліція війна загибель Народичі ДРГ   
Матеріали по темі