Події

Житомирська область є лідером за кількістю виявлених колаборантів, - керівник ГУНП

29 April 2022, 16:09

Житомирська область є лідером по викриттю колаборантів: до суду вже направлено 18 кримінальних проваджень щодо колабораційної діяльності, а по Україні всього – 39. Але покарання за статтею 111-1 треба зробити жорсткішим.

Про це начальник ГУНП у Житомирській області Олег Трачук повідомив 29 квітня в прямому ефірі програми «Тема дня» на Житомир.info.

«Коли були внесені зміни в законодавство і з’явилася стаття про колабораціонізм (ст. 111-1 КК України «Колабораційна діяльність» набрала чинності 15 березня 2022 року – ред.) всі правоохоронні органи були поставлені в рівні умови – ні в кого не було в даному напрямку будь-яких напрацювань. Можу похвалитися: поліція Житомирщини у співпраці з іншими правоохоронними органами (Службою безпеки України під процесуальним керівництвом прокуратури Житомирської області) є лідером по Україні щодо викриття колаборантів, по направлених кримінальних провадженнях до суду. І в нас на сьогодні є шість вироків за даною статтею. На жаль, санкції статті недостатньо суворі, як на мене, але вже існує законопроєкт, який значно посилить санкції цієї статті. При тій біді, яку вони (російські війська) завдали нашим людям і нашій інфраструктурі, люди, які поширюють і агітують за їхню діяльність, повинні за це відповідати більш жорстко», - сказав начальник ГУНП.

Олег Трачук повідомив, що в Житомирській області до суду вже направлено 18 кримінальних проваджень по 19 особах за статтею про колабораційну діяльність.

«На прикладі Житомирської області, інші правоохоронні органи, центральний апарат, розпочали написання методичних рекомендацій. Взагалі, наскільки мені відомо, по всій Україні до суду направлено 39 кримінальних проваджень (за ст. 111-1 ККУ)», - наголосив Олег Трачук.

Він відмовився розповідати, як виявляють колаборантів, щоб не розголошувати «методи і способи роботи».

Повністю програму «Тема дня» з начальником ГУНП Олегом Трачуком дивіться тут

Нагадаємо, у Житомирі 29 квітня повідомили про підозру ще одному колаборанту, який під час занять у фітнес-клубі переконував, що «російський братський народ прийшов з миром».

Як повідомляв Житомир.info, 31 березня 2022 року пресслужба Житомирської обласної прокуратури інформувала, що в області буде перший суд над колаборантами: подружжя на ринку в Бердичеві закликало підтримати збройну агресію росії. 4 квітня в Бердичеві суд ухвалив вирок у кримінальному провадженні щодо місцевого подружжя за фактом колабораціонізму: обох на 11 років позбавили права обіймати посади, пов'язані із виконанням функцій держави та місцевого самоврядування.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: поліція колаборант ГУНП Трачук  
Матеріали по темі