Місто

Житомирський водоканал нагадав жителям приватного сектору, скільки їм доведеться платити за полив присадибних ділянок

10 May 2022, 13:20

Житомирянам, які мешкають у приватному секторі та не мають лічильників, у період з 1 травня по 30 вересня, здійснюватимуться нарахування за полив присадибних ділянок з розрахунку 6 літрів води на квадратний метр на добу.

Про це 10 травня повідомила пресслужба комунального підприємства «Житомирводоканал».

«Полив однієї сотки коштуватиме 339,71 грн за 31 день і, відповідно, 328, 76 грн за 30 днів. Абонентам, у приватних обійстях, в яких не встановлено прилади обліку води, за полив 5 соток городу протягом поливного сезону доведеться сплатити 8383,18 грн. Натомість абоненти, які встановили засоби обліку, платитимуть виключно за показниками лічильника», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, щороку, починаючи з травня і до жовтня місяця, водоспоживання в Житомирі зростає на 10 000 м3 за добу. Це величезна кількість води, яка, зазвичай, витрачається на полив присадибних ділянок та городів.

Згідно з чинним законодавством України, нарахування за воду здійснюватиметься на усю площу присадибної ділянки.

Також водоканал нагадав, що встановлення лічильника - це плата власника за фактичне використання з послуг водопостачання та водовідведення. Житомиряни, у яких встановлено лічильники, більш ощадливо споживають воду, для власних потреб вони витрачають щонайменше на 15-20%.

Довідково: близько 20 000 мешканців приватного сектору нашого міста підключені до системи централізованого водопостачання. На початок тогорічного поливного сезону встановлених приладів обліку води не мали 6000 приватних домоволодінь. Наразі кількість абонентів, які не встановили лічильник, становить 4012.

Як встановлення лічильника зменшує на 30-50% платіжку власника приватного будинку дивіться у сюжеті Житомир.info.

Нагадаємо, навесні 2021 року в КП «Житомирводоканал» анонсували, що у період з 1 травня по 30 вересня житомиряни, які не мають лічильників, платитимуть за полив присадибних ділянок та городів 6 тис. 317 грн: нарахування здійснюються з розрахунку 6 літрів води на квадратний метр на добу.

Як повідомляв Житомир.info, 28 квітня 2020 року Житомирський міськвиконком проголосував за збільшення тривалості поливального сезону: замість трьох місяців плату за полив буду брати за п’ять місяців: з 1 травня по 30 вересня. Крім того, для тих, хто немає лічильника на воду, збільшили і площу поливу: з 2 соток до 5 соток, а ще ввели штрафи за полив зі шлангів. Таким чином, за поливальний сезон власники присадибних ділянок, які не мають лічильників, повинні були заплатити майже 5 тис. грн. Однак через травневі дощі у 2020 році житомирянам нараховували плату за полив присадибних ділянок з червня. Також через погодні умови погодили виконком призупинив нарахування плати за полив присадибних ділянок у липні.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: водоканал присадибна ділянка вода полив лічильник 
Матеріали по темі