Місто

Автобуси Житомира на 70% пристосовані для перевезення людей з інвалідністю

23 January 2025, 15:23

У Житомирі розробляють План заходів із впровадження Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року.

Про це 23 січня повідомляє пресслужба Житомирської міської ради.

«Сьогодні відбулося засідання Ради безбар’єрності, на якому обговорили основні напрямки роботи з імплементації стратегічного документа. Серед них: Реалізація проєкту «Безбар’єрні маршрути». Йдеться про створення маршрутів, доступних для людей з обмеженими можливостями, із забезпеченням відповідної інфраструктури; Забезпечення доступності житлових будинків. Особливу увагу приділять під’їздам, де проживають особи з інвалідністю, які пересуваються за допомогою засобів реабілітації. Зокрема, це стосується осіб з інвалідністю внаслідок війни 1 групи», - йдеться в повідомленні.

«Безбар’єрність — це не просто питання інфраструктури, а індикатор рівня розвитку громади, її турботи про всіх мешканців, незалежно від їхніх можливостей. Це вимагає залучення громади, міжсекторальної співпраці та відповідального ставлення до завдань», - зазначає секретар міської ради Галина Шиманська.

У Житомирі вже проведено моніторинг наявності стану доступності транспортної інфраструктури та транспорту для осіб з інвалідністю та мало мобільних груп населення, були визначені шляхи розв’язання актуальних проблем: зупинки громадського транспорту озвучуються лише у комунальному електротранспорті.

Зі 105 автобусів – 73 відповідає доступності (68,5%), а з 63 комунальних тролейбусів – 57 відповідають цим вимогам (90,5%). Також протягом 2023-2024 років зробили 117 місць понижень бордюрного каменю згідно з ДБН.

В межах поточних ремонтів і надалі створюватимуться безбар'єрні маршрути з ремонтом асфальтобетонного покриття тротуарів та пониження бордюрного каменю на пішохідних переходах.

«Особливо гостро питання доступності стоїть у сфері житлового господарства. У Житомирі налічується 1288 багатоквартирних будинків, більшість із яких збудовані до 2007 року, тобто до введення в дію будівельних норм, які враховують потреби маломобільних груп населення. Ці будинки, особливо 2-5 поверхові без ліфтів, не пристосовані для проживання осіб з інвалідністю, що залишається однією з головних проблем», - зазначають у міськраді.

Розв'язання проблеми доступності вимагає комплексного підходу. Наприклад, у будинках із ліфтами можливе встановлення пандусів чи підйомників, але у випадках, де ліфти відсутні, забезпечити доступність значно складніше.

Нагадаємо, 13 січня журналісти Житомир.info розповідали історію 33-річного ветерана Івана, який у Житомирі чекає на пандус більш ніж пів року. Дістатися до власної квартири чоловіку складно, адже будинок до цього не пристосований – у під'їзді не має електричного підйомника, натомість ОСББ обладнало сходи тимчасовою конструкцією. Кожного дня чоловік стикається зі складнощами, потрапити на вулицю йому допомагає батько. У Житомирській міськраді кажуть: не було охочих взятися за роботу.

Як повідомляв Житомир.info, у вересні 2024 року в Житомирі презентували онлайн-мапу безбар‘єрності громади, станом на 17 вересня міської ради на ній не було.

13 травня 2024 року пресслужба Міністерства цифрової трансформації України повідомила, що для українців розробили чат-бот за допомогою якого можна перевірити лікарню, парк, ЦНАП та інші заклади й установи на безбар’єрність.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: людина з інвалідністю безбар'єрність автобус моніторинг доступність  
Матеріали по темі