Суспільство

Військова з бердичівської бригади стала першою жінкою, яка очолила артилерійський підрозділ ЗСУ

27 May 2022, 13:38

Колишня викладачка історії Любов пов’язала своє життя зі Збройними Силами України у 2016 році. Військова кар’єра йшла крок за кроком – від радіотелефоніста до командира відділення управління. Але все докорінно змінилося в житті жінки, коли вона побачила «роботу» важких 152-мм самохідних артилерійських установок.

Про це 26 травня повідомило на Facebook-сторінці Оперативне командування «Північ».

– Коли я побачила «Гіацинт-С» і вперше проїхалася на машині, від гуркоту якої перехоплює дух, зрозуміла – це моє! – зізнається Любов. – Відтоді весь вільний час придивлялася до роботи номерів розрахунку, читала книжки з артилерійської справи, вивчала конструкцію САУ, а у 2019-му зробила дебютний постріл із гармати на полігоні.

Жінка встигла взяти участь у бойових діях на сході країни та здобути звання молодшого лейтенанта. Зрештою офіцер зробила наступний крок – стала першою жінкою, яка очолила артилерійський підрозділ ЗСУ.

Ранок 24 лютого 2022 року лейтенант зустріла в районі проведення операції Об’єднаних сил на посаді командира батареї самохідного артдивізіону. Російські війська несуть жахливі втрати в техніці і живій силі під вогнем артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича.

– Якщо потрібно ціль «подавити», аби вона не змогла працювати, достатньо влучити снарядом від гармати «Гіацинт-С» у радіусі 50 метрів, – пояснює офіцер. – Якщо ж стоїть завдання ціль знищити – потрібна інша точність влучання… Артилерія – дуже складна наука, вивчення якої ніколи не зупиняється.

Тому, незважаючи на напружений фронтовий «графік», офіцер продовжує вивчати різні види артилерійського озброєння, працює над підвищенням результативності стрільби, натхненно прокладає маршрути для маршів у десятки кілометрів, розробляє цікаві завдання для розрахунків, проводить тренування особового складу як командир батареї…

Як повідомляв Житомир.info, 22 травня президент України Володимир Зеленський підписав указ про присвоєння почесної відзнаки «За мужність та відвагу» 26-й артилерійській бригаді імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: 26 бригада військова перша жінка ЗСУ 
Матеріали по темі