Політика

«Ця школа в пріорітеті»: Естонія зацікавлена у відбудові ліцею №25 в Житомирі

31 May 2022, 11:37

Надзвичайний і Повноважний Посол Естонської Республіки в Україні Каймо Кууск оглянув у Житомирі 25 ліцей, який зруйновано внаслідок авіаудару, що завдала росія.

За словами посла Естонії: ліцей є одним із пріоритетів у відбудові інфраструктури Житомирщини.

«Ми отримали 15 проєктів, і ця школа в пріоритеті, звичайно. Ми працюємо, щоб ще знайти донорів, може ще дві держави з Євросоюзу чи Європи. Це щось з нашого дитинства, росія пішла проти нашого дитинства. 21 століття, хто б міг подумати, що в Європі такі речі ми побачимо. Але позитивне те, що дивлюся на українців, ми разом, ми будемо далі йти і зробимо ще краще», - каже Надзвичайний і Повноважний Посол Естонської Республіки в Україні Каймо Кууск.


Будівлю ліцею не можливо реконструювати, тому її знесуть і відбудують за європейськими стандартами на цьому ж місці, говорить керівник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко.

«Працювала довго експертна група, визначаючись чи можна реконструювати школу. Можу констатувати, що школа не підлягає відновленню, це офіційно встановлено експертизою, прийнято рішення, що ми будемо розбирати 25 ліцей. Найближчими днями вже сюди вийде техніка. Я точно вас запевняю, що тут буде стояти краща школа. Вона буде побудована за Європейськими стандартами і вона буде найкращою школою в Житомирі», - говорить голова Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко.

Посол Естонії відвідав і державний університет «Житомирська політехніка», де з ректором обговорили підтримку та навчання українських біженців в Естонії.

«У нас була окрема зустріч з міністерством освіти Естонії, там ми обговорили підтримку наших біженців. На сьогодні уряд Естонії виділив 80 млн євро на утримання біженців на своїй території, але є велике і глобальне питання: надання освітніх послуг, це інтеграція наших дітей до дитячих садочків та шкіл різних міст Естонії. Ми навіть проговорювали з мером м. Таллінн і з міністерством освіти Естонії дуже цікавий проєкт - відкриття україномовної школи в Талліні й інших містах, для того, щоб нашим дітям було легше розпочати навчання в Естонії, використовуючи українську мову, пізніше вивчаючи естонську мову», - розповідає ректор державного університету «Житомирська політехніка».

Як повідомляв Житомир.info 9 травня 2022 року, Естонія хоче допомогти Житомирщині відновити інфраструктурні об’єкти, які були зруйновані.

Житомир.info,

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Естонія посол 25 ліцей відбудова війна 
Матеріали по темі