На Корбутівці у Житомирі 2 червня розпочалися роботи щодо демонтажу гуртожитку, який був зруйнований внаслідок російських обстрілів у березні.
Мешканці гуртожитку обурені тим, що їх не попередили про початок робіт. Кажуть: навіть не встигли забрати власні речі, а коли приїхали до своїх квартир, не зрозуміли, що відбувається.
«Приїхав сюди, побачив декілька самоскидів, можливо, чотири, можливо, п’ять, і екскаватор, який працював. Але навіть номери не житомирські, а київські. Нікого про це не попередили. Ми телефонуємо одним, нас перекидають на інші телефони. Ми маємо бути під захистом нашої влади, а там зараз все зачинено, нікого не пускають, телефонуйте, кажуть», – ділиться мешканець гуртожитку Владислав.
«Жив тут з 97-го року, отримав і жив. У мене тут гараж, собаки. Зробили капітальний ремонт, все своїми руками. Хоча б що залишилося забрати, хоча б брату віддати, який живе у селі», – каже мешканець гуртожитку Іван.
Євгеній розповідає: 8 березня, коли окупанти завдали ракетного удару по гуртожитку, він дивом врятувався, а його батько, який знаходився у сусідній кімнаті, загинув. Чоловік показує, що залишилося від його дому, й каже, що хоче встигнути забрати речі до того, як будівлю почнуть зносити.
«Там, де ковдра лежить, трохи далі під стіною, – диван, і саме там батько лежав. Після того, як впевнився, що телефонний дзвінок з тієї сторони, почав розкопувати. Там було стільки каміння, що просто руками нічого не можна було зробити. На мене завалилася шафа і прикрила від уламків, які на мене летіли. Я хочу дістати речі, але там дуже багато уламків, і я просто не можу до них дістатися», – ділиться мешканець гуртожитку Євгеній.
Представник підрядної фірми каже, що сьогодні лише прибирають сміття, а саму будівлю будуть зносили лише після того, як люди заберуть речі.
«Це початок робіт по демонтажу даного будинку, він входить до переліку, який був затверджений рішенням сесії (виконкому – ред.). Це рішення є, тому це все законно. Попередження людей – це зобов'язання місцевої влади. Демонтаж будівлі планується тоді, коли люди заберуть свої речі», – запевнив головний інженер підрядної фірми Віталій Скоростецький.
До людей приїхали представники міської та обласної влади.
«Виступає замовником демонтажу Житомирська військова адміністрація. У нас був звіт про обстеження будівлі, що вона перебуває в аварійному стані, потребує демонтажу. Потім було рішення комісії ТЕБ і НС обласної, що, дійсно, розглянули документи й визначили, що будівля перебуває в аварійному стані й потребує демонтажу. Потім було рішення міської ради, що будівля підпадає під демонтаж. Ми уклали договір з підрядною організацією. Ми думали, що місто повідомило про це», – сказав заступник директора департаменту регіонального розвитку Житомирської ОДА Сергій Сорокін.
Зрештою, було вирішено, що техніка поки не буде працювати, а для людей організують зустріч у Житомирській міській раді, де вони поспілкуються з владою та вирішать непорозуміння.
Нагадаємо, що у Житомирі вже обстежили більше 260 об’єктів, які зазнали пошкоджень внаслідок російських обстрілів. На Богунії 24 травня комунальники розпочали прибирати уламки зруйнованих будинків, які постраждали внаслідок російських авіаударів у березні.
Як повідомляв Житомир.info, увечері 8 березня окупанти завдали ракетного удару по гуртожитку на Корбутівці в Житомирі. 22 квітня у Житомирі комісія проводила обстеження будівлі гуртожитку на Корбутівці, який був зруйнований внаслідок ворожого авіаудару 8 березня.
Фоторепортаж про руйнування гуртожитку та роботу рятувальників 9 березня дивіться тут