Влада

На виконкомі обговорювали затримку «дитячих» виплат, мер просив працівників соцслужб пояснювати ситуацію житомирянам

10 June 2022, 10:24

На початку червня у соціальних мережах житомирянки почали частіше скаржитися на затримку виплати соціальної допомоги при народженні дитини й по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. З таки скаргами люди звертаються і до міськради.

Цю тему 10 червня обговорювали на позачерговому засіданні виконкому. Так, із запитанням про «державні виплатами на дітей» Житомирський міський голова Сергій Сухомлин звернувся до директора департаменту соціальної політики міської ради Вікторії Краснопір. Вона пояснила, що «дитячі» виплати – це видатки держбюджету.

«Дитячі» виплати – це виплати з державного бюджету. Всі розрахунки зроблено, передано Міністерству соціальної політики. Це видатки державного бюджету, які здійснюються централізовано. Ми очікуємо з дня на день. Ми зі свого боку виконали всі вимоги», – запевнила Вікторія Краснопір.

Сергій Сухомлин попросив пояснювати ситуацію людям, які телефонують до соціальних служб, адже, зі слів мера, на телефонні дзвінки в управліннях соціального захисту іноді не відповідають.

«У мене запитання: коли люди отримають? Бо маса звернень з приводу цих виплат. Інформації в людей немає. Навіть телефонують, що Богунська й Корольовська наші служби не беруть слухавку. Є конкретні звернення, що просто наші соціальні служби вже не беруть слухавку. В людей інформації немає. Це ваша робота, зарплату отримуєте за розрахунки. Мені треба знати, коли люди отримають. Хоча б дайте інформацію, що дійсно є затримка, очікуємо через день-два, наприклад», – сказав мер.

Директор департаменту соціальної політики Вікторія Краснопір відповіла, що нині складно передбачити, коли надійдуть кошти.

«Добре, інформацію дамо. Коли міністерство виплатить, 100% сказати не можемо, але до цього часу затримок не було. Сподіваємося, у найкоротший термін», – зазначила Вікторія Краснопір.

Насамкінець міський голова доручив організувати роботу управлінь соціального захисту так, аби кожен, хто телефонує, отримав інформацію, яка його цікавить.

«У мене прохання, щоб з людьми спілкувалися і надавали хоч якусь інформацію і слухавку брали. Будемо перевіряти. Я думаю, що навантаження в такий час, з одного боку, є велике, з іншого – деякі служби знаходяться в не дуже напруженому графіку роботи. Доповнюйте, ставте більше телефонів, щоб люди могли додзвонитися. Але люди мають отримати інформацію», – наголосив Сергій Сухомлин.

Очільниця департаменту соцполітики пообіцяла все врахувати та виконати.

Нагадаємо, за інформацією Мінсоцполітики від 7 червня 2022 року, малозабезпечені сім’ї, які проживають, зокрема, в Житомирській області, зможуть отримати грошову допомогу від Червоного Хреста: 2500 грн на особу на місяць.

Нагадаємо, з травня 2022 року в Житомирі у «Прозорому офісі» вимушені переселенці могли оформити грошову допомогу від місії ООН.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: виплати допомога дитина дитячі гроші Краснопір виконком  
Матеріали по темі