Влада

Уряд підтримав законопроекти про автоматичне розмитнення легкових автомобілів за допомогою «Дії»

11 June 2022, 13:13

Уряд підтримав законопроект про розмитнення легкових автомобілів у «Дії».

Про це 10 червня повідомила пресслужба Міністерства цифрової трансформації.

«Це одна з найважливіших антикорупційних реформ у митній галузі. Вона має усунути корупцію при розмитненні легкових автомобілів. У застосунку необхідно буде ввести VIN-код авто, а розрахунок відбудеться автоматично. На все це потрібно не більше як 5 хвилин. Після розмитнення авто в Дії ви зможете провести державну реєстрацію свого авто також онлайн у декілька кліків. Ще проект передбачає звільнення від оподаткування автомобілів з електричними двигунами та меншу ставку для авто з гібридними двигунами», - йдеться у повідомленні.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль наголосив, що законопроект раз і назавжди усуне будь-які схеми, корупцію та маніпуляції з цінами на авто при їх розмитненні. За його словами, митники не будуть впливати на формулу розмитнення — її визначатимуть виключно характеристики авто: об'єм, тип та потужність двигуна, вік автомобіля та його ексклюзивність.

«Також наш законопроект містить норми, що передбачають повне звільнення від оподаткування автомобілів з електричними двигунами та меншу ставку для авто з гібридними двигунами. У межах Українського зеленого курсуце і турбота про нашу екологію, і чистіше повітря», - відзначив очільник Уряду.

Президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні 10 червня зазначив, що відповідний законопроект вже направлений у Верховну раду.

«Погоджено законопроект, який дасть змогу розмитнення авто через державний сервіс у «Дії». Увесь процес розмитнення буде максимально прозорим, зручним і одразу прибере всі тіньові схеми, які були можливі в попередні роки в цій сфері. Сподіваюся, народні депутати України швидко проголосують за такий крок», - сказав Володимир Зеленський.

Як повідомляв Житомир.info, у вересні 2021 року в Україні запустили експериментальний проєкт щодо можливості розмитнення автомобілів через додаток «Дія».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: розмитнення Дія Мінцифри автомобіль митниця законопроєкт Зеленський 
Матеріали по темі