Влада

У Житомирі працівники комунального готелю скаржаться на затримку зарплати, неможливість звільнитися й отримати документи для пенсії

17 June 2022, 09:36

У Житомирській обласній військовій адміністрації 15 червня відбулося чергове онлайн-засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

Про це повідомляє пресслужба Житомирської ОВА.

Зазначається, що головною підставою для проведення обласної комісії стали звернення трудового колективу комунального підприємства «Готельний комплекс «Україна» Житомирської обласної ради до обласної військової адміністрації щодо порушення їх конституційних та трудових прав.

«Зокрема працівники підприємства повідомили про неотримання з січня заробітної плати, неможливість звільнитися та отримати необхідні документи (для оформлення та перерахунки пенсії, довідки для військкомату тощо) та відсутність інформації про місцезнаходження документів», – йдеться у повідомленні.

Також підставою для проведення засідання обласної комісії стала наявна заборгованість із виплати заробітної плати на державному підприємстві «Житомирський лікеро-горілчаний завод» та ПАТ «Бердичівський машинобудівний завод «Прогрес».

Як повідомляє Департамент агропромислового розвитку та економічної політики ОВА, станом на 01.05.2022 сумарна заборгованість із виплати заробітної плати на цих двох підприємствах складає майже 19 млн грн (понад 58 % від загальної суми заборгованості в області).

На засіданні заслухано керівників та власників підприємств, представників трудового колективу щодо стану справ на підприємствах із виплатою заробітної плати працівникам.

За підсумками засідання визначено можливі шляхи погашення заборгованості з виплати заробітної плати та прийняті відповідні рішення.

Нагадаємо, розпорядженням від 22 квітня 2021 року голова обласної ради Володимир Федоренко звільнив Петра Козенюка з посади в.о. директора комунального підприємства «Готельний комплекс «Україна» Житомирської обласної ради «у зв’язку з допущенням грубого порушення трудових обов’язків, що призвело до виникнення заборгованості із виплати заробітної плати працівникам підприємства».

Суд першої інстанції відмовив ексдиректору комунального підприємства «Готельний комплекс «Україна» Петру Козенюку в задоволенні позову про поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу. Не погоджуючись з таким рішенням Козенюк подав апеляцію.

Як повідомляв Житомир.info, Петро Козенюк був призначений директором готельного комплексу «Україна» в березні 2015 року. На сесії обласної ради 5 березня 2020 року за наполяганням депутата з фракції УКРОП Віталія Науменка до порядку денного включили питання щодо переукладання контракту з директором комунального підприємства «Готельний комплекс «Україна» Житомирської обласної ради Петром Козенюком, але проєкт рішення не набрав необхідної кількості голосів. З 22 квітня 2020 року Козенюк призначений виконуючим обов’язки директора зазначеного КП.

На місцевих виборах 2015 року Петро Козенюк балотувався в депутати обласної ради від Блоку Петра Порошенка, а на виборах 2020 року був обраний депутатом Житомирської обласної ради від партії «Опозиційна платформа – За життя».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: облрада готель КП зарплата заборгованість  
Матеріали по темі