Міністерство охорони здоров’я України нагадує, що при неможливості обстеження і оформлення направлення на МСЕК строк проходження повторного огляду для осіб з інвалідністю, у т.ч. й дітям, який припав на період дії воєнного стану на території України, переноситься на строк не пізніше шести місяців після його припинення/скасування.
Про це 20 червня повідомила пресслужба МОЗ.
«Всі виплати та відповідні пільги зберігаються за особою до закінчення строку проходження повторного огляду. Важливо, що протягом дії воєнного стану та шести місяців після його припинення/скасування (відповідно до постанови Уряду № 225) українці мають право звертатися до медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) для встановлення інвалідності заочно та незалежно від місця проживання чи перебування. Тобто, якщо людина не має можливості прибути до МСЕК, комісія може приймати рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення закладу охорони здоров’я», - йдеться у повідомленні.
Згідно з чинним законодавством медико-соціальна експертиза для встановлення групи інвалідності проводиться за направленням закладу охорони здоров'я після проведення діагностичних, лікувальних і реабілітаційних заходів, за наявності відомостей, які підтверджують стійке порушення функцій організму, обумовлених захворюваннями, наслідками травм чи вродженими вадами, які спричиняють обмеження життєдіяльності.
Лікуючий лікар, у тому числі сімейний лікар, до якого звернувся за медичною допомогою пацієнт, в разі потреби оформляє направлення на МСЕК (форма 088/о). При цьому укладати декларацію між пацієнтом-внутрішньо переміщеною особою та лікарем, який оформляє направлення на МСЕК, не потрібно, а законодавчі підстави вимагати її відсутні.
Відновлення втрачених під час війни документів
Внаслідок військової агресії рф чимало українців під час переїзду та евакуації втратили або загубили документи, у тому числі й медичні.
Є декілька шляхів відновлення втрачених медичних документів, зокрема:
1. У разі відновлення медичної документації, а саме: результати обстеження, лікування, проведених стаціонарних й оперативних втручань, а також реабілітаційних рекомендацій, — зверніться до сімейного або будь-якого іншого лікаря первинної ланки за місцем перебування. Лікар прийме рішення про відновлення медичних документів через Електронну систему охорони здоров’я та/або проведе додаткові обстеження для відновлення подальшого лікування.
2. У разі відновлення документів, які належать особі з інвалідністю, необхідно звернутися до органу соціального захисту, який володіє доступом до Централізованого банку даних осіб з інвалідністю і може зробити для особи витяг.
3. Якщо мова йде про відновлення інших документів або про поновлення довідки МСЕК чи необхідність проходження медико-соціальної експертизи, особа може звернутися до медико-соціальної експертної комісії за місцем перебування, і лікарі МСЕК спільно з лікарями закладів охорони здоров’я підкажуть шляхи розв'язання проблемних питань.
«Важливо, що всі вимушено переселені особи оглядаються комісіями екстериторіально, тобто за місцем перебування особи. Усі медико-соціальні експертні комісії на підконтрольній Україні території працюють у штатному режимі й спільно з органами соціального захисту допомагають усім внутрішньо переміщеним особам у відновленні та отриманні втрачених документів», - наголошує МОЗ.
Нагадаємо, відправлення постраждалих українців на лікування за межі країни відбувається за скеруванням закладів охорони здоров'я, зверненнями громадських організацій за підтримки Міністерства закордонних справ і Державної прикордонної служби України, Укрзалізниці.
Як повідомляв Житомир.info, 27 травня 2022 року в Житомирі під варту взяли члена МСЕК, підозрюваного у вимаганні та одержанні хабаря в сумі 14,4 тис. грн за оформлення інвалідності учаснику АТО.