Українська сучасна література стає все більш доступною та популярною. 21 червня для житомирських школярів влаштували зустріч з кіноактором, режисером і письменником Віктором Андрієнком.
Письменник презентував дві книги, які були написані у співавторстві з Оленою Шульгою.
«Легенди Чарівнолісся» – це пригодницька казка для дітей, історія про протистояння хлопчика наймогутнішим силам зла.
«Головна думка, слоган, як ми кажемо в кіно, – навіть маленька людина може врятувати великий світ. Ось такий хлопчик десяти років може врятувати світ від мороку. Мені здається, що наші діти врятують наш світ від мороку. Весь світ, а не лише Україну. Чим ця книжка цікава і відрізняється від інших книжок? Ми вирішили написати її не сучасною мовою. Наприклад, слово гаманець, ми пишемо – «капшук». Капшук – це мішечок з грошима», – розповідає письменник Віктор Андрієнко.
Друга книга «Шалені пригоди папуги Флінта» – це комікс з ілюстраціями, який створювали протягом трьох років.
«Три роки робили. Олена Шульга, я, а Радна Сахалтуєв малював по нашій історії «Шалені пригоди папуги Флінта» малюнки. Якщо в «Легенди Чарівнолісся» – навіть маленька людина може врятувати великий світ, то тут слоган дуже простий: дружба – найкращий скарб. Ми приїхали просто роздати ці книжки дітям, бо я вважаю, що діти повинні читати книжки, адже книжка дає розвиток фантазії, розвиток культури», – сказав письменник Віктор Андрієнко.
Крім того, школярам показали фрагмент фільму «Іван Сила», який вони будуть вивчати у шкільній програмі.
«Іван Сила показує, наскільки могутньою та крутою є наша історія. У нас є визначні люди, яких варто показувати та про них говорити, і дітям є ким пишатися. Як показує практика, особисто моя, діти більш сприймають матеріал наочний. Ти можеш сто разів розповідати про те й саме, але якщо ти раз покажеш – це буде зовсім інше сприйняття», – говорить директор СЗОШ № 12 Олександр Голяченко.
Історії героїв книг дітей зацікавили. Учні говорять, що з радістю познайомляться з сучасною українською літературою.
«Все одно це щось нове, ще й українське, тому повинно бути цікавим», – ділиться Емілія.
«Не вистачає у шкільній програмі історичних творів. Є банальний Шевченко, Сковорода, а ось такі комедійні твори для дітей – це класно, якщо такі будуть у програмі», – сказав Данило.
Віктор Андрієнко відвідав у Житомирі три навчальні заклади, яким і подарував примірники книг.
Нагадаємо, 19 червня Верховна рада проголосувала за заборону російської музики та книжок з рф і білорусі.
Як повідомляв Житомир.info, 5 травня 2022 року Міністерство культури та інформаційної політики України повідомило, що з українських бібліотек вилучать пропагандистську російську літературу та замінять її якісною україномовною.
Про вилучення пропагандистської російської літератури з бібліотек у Житомирі дивіться у відеосюжеті від 23 травня 2022 року