Події

Справа щодо центру вертебрології в Житомирі: суд задовольнив позов прокуратури про повернення приміщення у державну власність

24 June 2022, 16:05

Прокуратура Житомирщини повернула до державної власності приміщення, у якому діють два Центри, – вертибрології та реабілітації учасників АТО/ООС.

Про це 24 червня повідомила пресслужба Житомирської обласної прокуратури.

«Органами прокуратури області вжито заходів до повернення майна, що вибуло з державної власності незаконно та поза волею власника. Днями, 23.06.2022 Господарським судом Житомирської області задоволено позов прокурорів в інтересах держави в особі Фонду держмайна України про повернення з чужого незаконного володіння усіх приміщень майнового комплексу», – йдеться у повідомленні.

Прокуратура довела у суді, що майно вибуло з державної власності незаконно, на підставі протиправного свідоцтва про право власності.

Рішенням суду зобов’язано дочірнє підприємство «Житомиртурист» ПАТ «Укрпрофтур» повернути до державної власності майновий комплекс туристичної бази «Лісовий берег» загальною площею майже 8 тис. м2.

«Таким чином приміщення, у яких розташовані важливі для лікування, оздоровлення і реабілітації жителів нашої та інших областей заклади – Центр вертебрології та Центр реабілітації учасників АТО/ООС, який діє з 2018 року, знову перебуватимуть у державній власності. Це сприятиме безперешкодному функціонуванню Центру реабілітації, оснащеного найсучаснішою медичною технікою та укомплектованого кваліфікованим медперсоналом, на реконструкцію та обладнання якого з державного бюджету було виділено 88 млн грн», – зазначають у прокуратурі.

Пресслужба Житомирської обласної ради уточнює, що справа перебувала на розгляді суду з 2018 року.

«23 червня 2022 року Господарським судом Житомирської області прийнято рішення у справі №906/672/18 за позовом Житомирської обласної прокуратури в інтересах держави в особі Фонду Державного майна України про витребування із чужого незаконного володіння ДП «Житомиртурист» ЗАТ «Укрпрофтур» нерухомого майна – майнового комплексу туристичної бази «Лісовий берег», де наразі розміщується КНП «Житомирський обласний медичний центр вертебрології та реабілітації» Житомирської обласної ради. Дана справа перебувала на розгляді суду з 2018 року», – пише пресслужба облради.

Нагадаємо, 6 жовтня 2021 Житомирський виконком скасував право власності на турбазу «Лісовий берег», видане ДП «Житомиртурист» у 2001 році, бо виявилось, що підставою видачі свідоцтва є рішення виконкому від 21 грудня 1972 року №1045, яке стосувалося нагородження восьми багатодітних матерів.

4 листопада 2021 року Житомирська обласна рада на сесії підтримала звернення до Генеральної прокуратури України з проханням взяти під особистий контроль справу щодо Житомирського центру вертебрології. Заступник керуючого справами, начальник управління юридичної та кадрової роботи обласної ради Анатолій Репіков тоді зазначав, що справа перебуває в Господарському суді Житомирської області. Загалом щодо цього об’єкту судовий спір тривав з 2011 року. «Зараз йде кінцева стадія розгляду справи №906/672/18 за позовом заступника прокурора Житомирської області в інтересах держави в особі Фонду держмайна про витребування майна з чужого незаконного володіння», – зауважував Репіков.

Як повідомляв Житомир.info, у квітні 2020 Житомирська ОДА програла суд за туристичну базу «Лісовий берег», на реконструкцію якої під Центр вертебрології з Центром реабілітації учасників АТО витратили 55 млн грн бюджетних коштів.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: центр вертебрології Лісовий берег суд Господарський суд прокуратура  
Матеріали по темі