Суспільство

Влада знайшла нові місця навчання для учнів житомирського ліцею та любовицького НВК

27 June 2022, 18:07

Житомирщина – одна з областей, яка на собі відчула, що таке демілітаризація у розумінні росіян: за чотири місяці війни пошкоджено 77 закладів освіти, Житомирський ліцей №25 зруйновано повністю, необхідно відбудовувати також Любовицький НВК.

Про це 27 червня повідомив керівник ОВА Віталій Бунечко.

«На Житомирщині до початку навчального процесу цієї осені в пошкоджених школах буде завершено поточний ремонт, і учні зможуть повернутись до навчання. Що стосується зруйнованих закладів освіти, то учні ліцею №25 продовжать навчання в приміщенні житомирському Центру професійно-технічної освіти та в Житомирському державному університеті ім. Івана Франка. Учні Любовицького НВК зможуть продовжити навчання в закладах Малинської громади. Там де це необхідно буде налагоджено підвезення дітей до школи. Наразі опрацьовується потреба з боку місцевих громад в автобусах і зміни в діючих маршрутах довезення», - йдеться у повідомленні.

Зараз громади мають час, щоб спільно з рятувальниками визначити усе необхідне для безпеки учнів під час навчання. Зокрема, триває перевірка всіх укриттів в освітніх закладах та поблизу них. Окрім того, мають бути визначені маршрути руху до захисних споруд – від відповідних позначок в будівлі до практичної підготовки вчителів у школах, садочках, професійних училищах та вишах. Ще одним пунктом є забезпечення резервними та автономними джерелами живлення, не слід забувати й про енергоощадження, адже зима в умовах війни може видатися складною.

«Також освітяни опановують психологічні навички, які допоможуть їм працювати з дітьми, які були змушені евакуюватися з небезпечних територій, змінивши своє звичне оточення. Але попри все наші діти будуть навчатися, здобувати знання, щоб потім жити та працювати задля розвитку нашої Незалежної України. Разом переможемо!», - наголошує Віталій Бунечко.

Нагадаємо, зруйнований ворожими обстрілами житомирський ліцей №25 будуть зносити і будувати новий.

Як повідомляв Житомир.info, 7 червня 2022 року заступник міністра освіти та науки Андрій Вітренко в ефірі всеукраїнського телемарафону повідомив, що з 1 вересня 2022 року школярі та студенти повернуться на навчання до закладів освіти офлайн. Очні заняття в школах планують розпочати за безпечної ситуації в регіон та виконання закладами певних вимог. На початку червня в Житомирській області розпочали підготовку до нового навчального року з урахуванням безпекової ситуації.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: навчання ліцей НВК Бунечко ліцей №25 ОВА 
Матеріали по темі