Події

У Житомирі затримали 23-річного керівника благодійного фонду, який торгував військовою амуніцією і спорядженням

28 June 2022, 11:10

У Житомирі 27 червня правоохоронці затримали голову благодійного фонду після продажу ним засобів індивідуального захисту для військових вартістю близько 236 тисяч гривень. Загалом же сума «замовлення» для продажу становила майже пів мільйона гривень. За наявною інформацією, товари надійшли в Україну як гуманітарна допомога і призначались нашим захисникам.

Про це повідомляє пресслужба ГУНП у Житомирській області.

«У рамках відкритого кримінального провадження правоохоронці перевіряли інформацію щодо функціонування схеми поставки до Житомира гуманітарної допомоги для військових цілей та її подальшого продажу. До організації незаконної діяльності, як з’ясувалось, причетний 23-річний засновник благодійного фонду», – йдеться у повідомленні.

Під час спеціальних слідчих дій на початку червня було проведено попередню контрольовану закупку у нього речей індивідуального захисту для військових (військового шолома іноземного виробництва).

А 27 червня молодик продав цілу партію товарів мілітарного призначення (квадрокоптер, тактичні рукавиці, наколінники, турнікети та ін.) вартістю близько 236 тисяч гривень та зобов’язався поставити ще військові шоломи на суму 260 тисяч гривень. Відразу потому правоохоронці його затримали. Гроші і товари вилучено.

Цього ж дня проведено 4 обшуки за місцями розташування благодійного фонду, проживання та тимчасового перебування чоловіка. Окрім названого вище, слідчі вилучили військові рюкзаки, бронежилети, зарядні пристрої, медичні препарати та засоби гігієни, продукти харчування – загалом йдеться про одноразову партію гуманітарної допомоги.

Досудове розслідування проводиться за ознаками правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 201-2 (Незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги) Кримінального кодексу України.

Чоловік затриманий у порядку статті 208 (Затримання уповноваженою службовою особою) Кримінального процесуального кодексу України. Тривають слідчі дії для оголошення йому підозри у кримінальному діянні.


Відео з сайту поліції

Прессгрупа Управління СБ України у Житомирській області надала ще деякі подробиці злочину.

«За даними досудового слідства, зловмисником виявився 23-річний житомирянин-засновник та директор місцевої благодійної організації. Позиціонуючи себе у тому числі як волонтер, ділок отримав належний дозвіл на безперешкодний виїзд за кордон, звідки й організував завезення продукції військового призначення під виглядом гуманітарної допомоги армії. Військове спорядження йому надавали закордонні благодійники переважно безкоштовно. Потім, замість безоплатної передачі українським військовослужбовцям, ділок ввезені партії спорядження частково – надавав безкоштовно близьким знайомим, які того потребували, але переважну більшість – продавав та отримував прибуток. При цьому ціни зловмисник дозволяв собі виставляти дещо нижчі за середньоринкові, оскільки амуніція йому діставалася фактично безкоштовно», – інформують в СБУ.

Правоохоронці затримали псевдоволонтера у порядку ст.208 КПК України «на гарячому» – при спробі збуту партії гуманітарки за півмільйона гривень. За 236,5 тисяч він продавав квадрокоптер, півтори сотні пар тактичних рукавичок, 156 медичних турнікетів та півсотні наколінників. На ще 260 тисяч «авансу» він пообіцяв «дістати» 40 тактичних шоломів.

Попередньо задокументовано факти реалізації партії гуманітарної допомоги за майже 50 тисяч гривень.

Пресслужба Житомирської обласної прокуратури уточнює, що, за даними слідства, незаконною діяльністю з початку широкомасштабного військового вторгнення російської федерації в Україну займався керівник добре відомого благодійного фонду, який діє у Житомирі з 2020 року.

«Правоохоронцями задокументовано неодноразове ввезення на пільгових умовах з-за кордону товарів, призначених для українських захисників та учасників тероборони, отриманих як гуманітарна допомога. Однак «керівник» не відправляв їх для потреб Збройних Сил України, а продавав. Гуманітарку складував в обладнаному приміщенні, розташованому у холі одного з гуртожитків», – розповідають у прокуратурі.

Як стало відомо Житомир.info з власних джерел, мова йде про благодійний фонд «Роби добро, даруй надію», який був зареєстрований у Житомирі в травні 2020 року, керівник фонду – Артур Волинець.

Як повідомляв Житомир.info, 2 квітня 2022 року поліцейські спільно із співробітниками УСБУ в Житомирській області затримали 54-річного чоловіка за продаж тепловізорів з гуманітарної допомоги, що надійшла з-за кордону. Тепловізори, які у межах кримінального провадження правоохоронці вилучили у псевдоволонтера, передали Національній гвардії України.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: поліція СБУ прокуратура благодійний фонд БО БФ шахрайство Волинець  
Матеріали по темі