Події

У Бердичеві оголосили вирок водієві, який на ринку смертельно травмував підлітка і залишив місце ДТП: понад 4 роки ув’язнення

1 July 2022, 16:04

Водію ватажного мікроавтобуса, який у грудні 2020 року на ринку в Бердичеві смертельно травмував підлітка та залишив його без допомоги, оголосили вирок – 4 роки та 6 місяців ув'язнення із позбавленням водійського посвідчення на 3 роки.

Про це 1 липня повідомила пресслужба Бердичівського міськрайонного суду.

Як розглядали справу

«За 1 р. і 3 міс. судового слідства було призначено більше 20-ти засідань, під час яких допитали півтора десятка свідків, дослідили кілька томів письмових матеріалів, заслухали показання обвинуваченого, рідних загиблого, судмедексперта. Також призначали додаткове автотехнічне дослідження і поки 4 місяці чекали висновків, судовий процес був «на паузі». Крім того, низку засідань відкладали через неявку сторін (під час воєнного стану) та за клопотаннями захисника і прокурора. А наприкінці розгляду останній попросив час для підготовки зміненого обвинувачення», – йдеться у повідомленні.

Обґрунтування вироку

За наслідками повного, всебічного та об’єктивного судового розгляду водія визнано винним у правопорушеннях, передбачених ч. 2 ст. 286 та ч. 1 ст. 135 КК України.

Під час обрання виду й розміру кари було враховано:

- характер і тяжкість вчиненого;
- дані про обвинуваченого (раніше не судимий, позитивно характеризується, працює неофіційно, доглядає за непрацездатною хворою матір’ю, оплачує навчання сина, після початку повномасштабної війни (28.02.22) уклав договір із місцевим хлібозаводом на безкоштовне перевезення хлібобулочної продукції);
- наявність пом’якшувальних обставин (щире каяття, добровільне часткове відшкодування завданої шкоди);
- позицію потерпілих щодо максимально суворого покарання;
- непоправність наслідків скоєного у виді смерті молодого хлопця;
- конкретні обставини справи, серед яких – поведінка самого загиблого (у темну пору доби, в темному одязі у стані сильного алкосп’яніння лежав посеред дороги в неосвітленому місці).

Цивільні позови

Суд виходив із засад розумності, виваженості та справедливості і брав до уваги обґрунтованість заявлених потерпілими вимог – обвинувачений має відшкодувати батькам загиблого 300 тисяч моральної і 30 тисяч матеріальної шкоди з урахуванням тієї суми, яку вже сплатив їм до завершення розгляду.

Позов сестри юнака залишено без розгляду: відповідно до законодавства моральна шкода, завдана смертю особи, відшкодовується її чоловіку (дружині), батькам (усиновлювачам), дітям (усиновленим), а також тим, хто проживав з нею однією сім'єю. Останні кілька років сестра жила в іншому місті, тому не має права на компенсацію шкоди.

Вирок іще не набрав законної сили та протягом 30-ти днів може підлягати оскарженню.

До набуття судовим рішенням чинності до обвинуваченого не застосовано запобіжного заходу, зважаючи на відсутність у сторін відповідних клопотань.

Нагадаємо, 4 січня 2021 продавцю фруктів з Бердичева, який автомобілем смертельно травмував 16-річного хлопця і втік, обрали запобіжний захід: домашній арешт.

У червні 2021 року в суді дослідили відеозаписи з ринку в Бердичеві, де смертельно травмували юнака. На кадрах видно, що водій повертався до постраждалого, але допомоги не надав.

Як повідомляв Житомир.info, вранці 27 грудня 2020 року медики повідомили поліції про констатацію смерті 16-річного хлопця, тіло якого знайшли на території ринку у Бердичеві. Поліцейські відкрили кримінальне провадження. Згодом стало відомо, що хлопця, якого знайшли мертвим на ринку у Бердичеві, смертельно травмував автомобіль: водій переніс тіло з місця ДТП і втік.

В останні дні грудня 2020 року родичі загиблого 16-річного хлопця влаштували акцію протесту в Бердичеві на ринку, де продовжував працювати підозрюваний.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ДТП аварія Бердичів водій ринок вирок суд юнак підліток наїзд продавець фруктів  
Матеріали по темі