Гірська мандрівка – формат відпочинку, ідеальний для того, аби відірватися від міської метушні й задухи, та зарядити внутрішній акумулятор тією силою, яка нам всім зараз так необхідна, нагадують у мережі магазинів туристичного спорядження Gorgany. Компанія вже понад 17 років допомагає мандрівникам зібратися у маршрути — від Синевира та Говерли до Евересту.
- Цього року походи Карпатами приваблюють тих людей, які раніше в гори ніколи не ходили, - розповідає керівник житомирського магазину Gorgany Павленко Наталя. - Це продиктовано ситуацією: лісова зона довкола міста довго була небезпечною та забороненою для відвідувань, про морський відпочинок цього літа скоріш за все доведеться забути, тож саме у карпатських бескидах та дібровах житомиряни шукають відновлення сил.
Гірський туризм вже давно перестав бути перевіркою на міцність для суворих бороданів - сьогодні такий тайм-аут доступний для будь-кого: лайтовий маршрут та з розумом підібрані одяг та спорядження - і вам гарантовані максимум вражень при мінімумі дискомфорту.
- Сучасні туристичні технології мають у запасі безліч хитрощів, аби річ, яку беруть із собою у гори, була багатофункціональною та легкою, - каже Оксана, адміністратор житомирського магазину Gorgany, що на Театральній, 9.
- До прикладу - намет Turbut Borzhava 2 Alu. Вагою у 2,2 кг., він, за рахунок якісних матеріалів, компактний, міцний, волого- та зносостійкий. Оптимальним для літньої подорожі горами його роблять і світлий колір, що рятує від пекучих сонячних променіві, і велика площа сітки, що захищає від комах, але дозволяє “дихати”. Забути про вагу на спині допоможе рюкзак Osprey Kestrel, якнайкраще продуманий для мандрівок пересіченою місцевістю. Спеціально розроблена конструкція задньої панелі із рельєфними вставками забезпечує оптимальну посадку та вентиляцію спини, а система входів, містких кишень та клапанів дозволить тримати завжди під рукою все необхідне.
Для здорового сну радимо спальники від компанії Turbat - анатомічні за формою, компактні та зручні в догляді, і водночас приємні за ціною. А для найвибагливіших туристів - спальний мішок Turbat Kuk. Використаний у ньому в якості наповнювача гусячий пух надає бездоганних теплоізоляційних властивостей протягом весни, осені та літа, при тому, що компресується він до розмірів 18⨯18 см., а важить біля 0,8 кг.
Не займуть багато місця у наплічнику, але застрахують від метеосюрпризів мембранні куртки - Turbat Isla або ж Turbat Alay - легкі та практичні, вони захистять від зливи і в горах, і у місті. А розвантажити ноги та спину на підйомах та спусках допоможе сучасна заміна альпенштоку - трекінгові палиці. Сьогодні туристична індустрія має у своєму арсеналі безліч моделей, які підійдуть під індивідуальні властивості як туриста-початківця, так і профі.
Тим, хто не готовий вкладатися у туристичне спорядження з першого ж знайомства із горами, Gorgany пропонують взяти потрібні речі у прокат - намети, спальники, килимки та трекінгові палиці для мандрівки можна забронювати заздалегідь тут https://rent.gorgany.com/rent.
Аби насичитися енергією гірських річок, хребтів та полонин, навіть не обов’язково ставати на кількаденний маршрут. Цього року Gorgany запустили проєкт наметового містечка біля с. Корчин Сколівського району. Надихач ідеї та засновник кемпінгу “Мала річка” Андрій Лазорко про свій сімейний бізнес розповідає із любов’ю.
- Багато років їздили з дітьми по кемпінгах Європи, і завжди дивувалися, наскільки круто та продумано це зроблено там. В Україні ж кемпінги європейського рівня можна порахувати на пальцях однієї руки.
Ця територія для кемпінгу - посмішка фортуни, зізнається Андрій: земля знайшлася випадково, через інтернет-сайт, аргументами “за” стали, по-перше, зручна логістика та близькість до Львову - саме Сколівські Бескиди зустрічають тих, хто їде трасою Київ-Ужгород. По-друге - мальовнича та багата на історію місцевість: наметове містечко розташувалося на схилі Малої річки, а у кілометрі від базового табору протікає повноводний Стрий, де можна повноцінно покупатися. По-третє, від кемпінгу можна вийти одразу на декілька маршрутів. Тому можна затаборуватись та з легким наплічником рушити у пішохідну або велосипедну мандрівку. Найпростіший - трикілометрова прогулянка до водоспаду Гуркало. Від п’ятиметрового водного каскаду можна скористатися двома маркованими маршрутами - на гору Парашка або до бункера Головного Осередку Пропаганди ОУН і УПА, розташованого на горі Кичера. Взявши напрокат велосипед, можна вирушити і далі - у 13,6 км. від кемпінгу можна помилуватися водоспадом Кам’янка, захованим у розломі гірського хребта, а звідти - піднятися до озера Журавлине або ж рушити до незвичних скельних утворень, які в народі кличуть островом Пасхи.
Перша ночівля просто неба, але з умовами готельного рівня дуже вабить як людей, які обирають такий відпочинок вперше, так і туристів із дітьми - у вік-енд галявиною носяться понад десяток дітлахів, розповідає лідер соціальних ініціатив компанії Gorgany Ліда Федчук. - На галявині посеред гірського лісу можна повністю абстрагуватися від міського гаміру та смогу, автівкам сюди в’їзд заборонений - паркінг влаштований трохи нижче за територію кемпінгу.
Тут створені всі умови, аби активний відпочинок межував із блаженними лінощами - барбекю, місце для вогнища, кухня самоприготування або ж харчування у кафе. Погостювати у кемпінгу можна як із власним спорядженням, так і орендувати на місці двомісне чи сімейне шатро або ж намет, так само як і килимки та спальники. Ті, хто їде власним авто, можуть скористатися геолокацією на сайті кемпінгу “Мала річка” https://malarichka.com/ . Доїхати до місця можна і потягом - до ст. Сколе, а звідти взяти таксі або ж домовитися за транспорт із власниками кемпінгу.
Якщо ж кемпінгового відпочинку замало для вражень і хочеться досягти якомога більшого злиття із горами, починати варто із захоплюючих, але не надто складних маршрутів, аби не відбити жагу до мандрів.
- Від першого походу дуже сильно залежить те, чи буде людина займатися цим і далі, - ділиться досвідом житомирянка та блогерка Дарія Сімчук (https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/dr.daria_simchuk/), для якої гори - це невичерпне джерело енергії. - Звичайно, якщо ми візьмемо новачка десь на Чорногору на 7-10 днів, та ще й потрапимо в негоду або туман, він, скоріш за все, з песимізмом поставиться до того, аби таку пригоду повторити. Для того, щоб людина просто познайомилася з горами і для неї це було у кайф, абсолютно не складно підібрати більш легкі, але не менш цікаві маршрути, розраховані на 2-3 дні, де немає критичних наборів висоти, немає занадто сильних перешкод, а в разі погіршення метеоумов можна швидко спуститися “в люди”. Для прикладу, це маршрут на хребет Явірник, розрахований на 1 день - піднятися на полонину, насолодитися краєвидами, за бажанням - заночувати і спуститися. Це може бути вершина Пікуй і Верховинській вододільний хребет, де два-три дні люди ходять, або вершина Хом’як біля Буковелю, яку також можна легко пройти, це так звані “дитячі Карпати” - Синяк, Хом’як та Малий Горган.
Не секрет, що Карпати багаті і на лайтові, і на екстремальні маршрути. А з 14 по 17 липня - вдалий час, аби подумати про спорядження: мережа Gorgany проводить акцію: -20% на всі намети від бренду Turbat.