У Житомирі до суду скерували обвинувальний акт стосовно працівниці одного із медичних закладів, яка отримувала від учасника АТО хабарі за сприяння в оформленні медичних документів, необхідних для встановлення групи інвалідності.
Про це 14 липня повідомила пресслужба ГУНП у Житомирській області.
«У ході досудового розслідування правоохоронці встановили отримання 37-річною працівницею медзакладу неодноразових асигнувань від житомирянина, який звернувся за консультацією в процедурних питаннях з оформлення йому групи інвалідності. Жінка швидко зорієнтувалась в необізнаності пацієнта і своїми роз’ясненнями дещо ускладнила процес збору і отримання необхідних медичних актів. Втім, поспішила вказати і спрощений шлях, мотивуючи можливістю особистого впливу на рішення своїх колег. Також «компетентна помічниця» зазначила, що ці послуги платні, однак сума буде залежати від складності ситуації та обсягу потрібних документів. Відтак упродовж двох тижнів лютого місяця пацієнт за кілька візитів віддав медпрацівниці близько 14,5 тисяч гривень за сприяння у видачі направлення на медико-соціальну експертну комісію для встановлення ступеню непрацездатності та визначення групи інвалідності», - йдеться у повідомленні.
Слідчі кваліфікували дії фігурантки за ч. 3 ст. 369-2 ККУ: зловживання впливом. Після необхідних процесуальних дій, які проводились під керівництвом обласної прокуратури, жінці було оголошено про підозру. Нині слідчі поліції завершили досудове розслідування. Обвинувальний акт відносно недобросовісної медпрацівниці скеровано до суду.
За чинним законодавством прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, поєднане з вимаганням такої вигоди, караються позбавленням волі на строк від 3 до 8 років з конфіскацією майна.
Нагадаємо, 28 червня до суду скерували обвинувальний акт стосовно лікаря-хірурга, члена МСЕК, який хотів «продати» групу інвалідності цьому ж учаснику АТО.
Як повідомляв Житомир.info, у травні 2022 року співробітники СБУ викрили двох медиків на хабарництві за «допомогу» в оформленні групи інвалідності колишньому військовослужбовцю ЗСУ, який отримав поранення під час проведення Антитерористичної операції. Лікар МСЕК вимагав у АТОвця понад 14 тис. грн. А ще один медик – член лікарської комісії Житомирського обласного центру медико-соціальної експертизи – за свій підпис під профільним висновком зажадав 8 тис. грн від цього ж військовослужбовця.
27 травня пресслужба Житомирської обласної прокуратури інформувала, що лікаря, який вимагав хабаря від АТОвця, взяли під варту з правом внесення грошової застави на суму понад 148 тис. грн.