Зранку 15 липня у Житомирському апеляційному суді відбулося засідання по справі житомирського волонтера Артура Волинця, якого підозрюють у продажі отриманого безоплатно військового спорядження та амуніції. До суду надійшла скарга від Житомирської обласної прокуратури на рішення Корольовського районного суду, який відпустив підозрюваного під цілодобовий домашній арешт. Прокурор клопотав призначити Артуру Волинцю запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 діб.
«Шанований суд, зважаючи на обставини справи та наявність ризиків, я все ж таки вважаю, що запобіжний захід у вигляді домашнього арешту не може належним чином запобігти настанню ризиків. Зокрема, я прошу звернути увагу на наявність таких ризиків, як ризик ухилення підозрюваного Артура Волинця від органів судового розслідування, прокурора, суду. Зокрема, Артур Волинець підозрюваний у вчинені тяжкого вмисного кримінального правопорушення за вчинення якого передбачено покарання виключно у вигляді позбавлення волі з додатковими покараннями. Я прошу застосувати до підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, з приводу апеляційної скарги захисника, прошу її залишити без задоволення», — каже прокурор Олексій Сороколат.
Адвокат підозрюваного Артура Волинця Володимир Красовський клопотав перед судом скасувати цілодобовий домашній арешт його підопічному.
«Я прошу відхили апеляційну скаргу, яка нічим не ґрунтується крім припущень прокурора і задовольнити нашу. Відносно ризиків, який доказ ще потрібно, якщо Волинець вчора разом зі мною ходив отримували підозру, виконували процесуальний обов’язок, тільки в цей зал судових засідань з’явилися тричі, ніхто нікуди не тікав. Щоб усунути усі можливі ризики, які хоче прокурор зобов’язати Волинця здати закордонний паспорт до міграційної служби на зберігання та не відлучатися з Житомира, повідомляти про це. Це дасть змогу Волинцю здійснювати свою нормальну життєдіяльність, допомагати матері, яка є інвалідом, яка перебуває на утримання Волинця, отримати можливість працювати, щоб отримувати дохід і утримувати так само себе», — говорить адвокат підозрюваного Володимир Красовський.
Суд залишив запобіжний захід Артуру Волинцю без змін.
«Апеляційні скарги прокурора відділу Житомирського обласної прокуратури Олексія Сороколата, захисника Володимира Красовського залишити без задоволення. Ухвалу слідчого судді Корольовського районного суду міста Житомира від 30 червня 2022 року, якою відмовлено клопотання слідчого про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою щодо підозрюваного Артура Волинця та обраний йому запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту строком до 30 серпня 2022 року залишити без змін», — оголосив суддя Житомирського апеляційного суду Володимир Ляшук.
Адвокат Артура Волинця зазначив, що це рішення будуть оскаржувати.
«Ми не задоволені з таким рішенням, ми не задоволені таким запобіжним заходом, ми будемо продовжувати його оскаржувати та просити змінювати його. Жодних підтверджуваних обставин продажу гуманітарної допомоги чи вчинення будь-якого іншого злочину не було приведене», — каже Володимир Красовський.
Житомиряни, які прийшли підтримати Артура Волинця, вірять у його невинуватість та справедливе рішення суду.
«Я вважаю, що він не міг того зробити, що йому інкримінують. Я знаю, що гуманітарку за кордоном ніхто просто так не дає. Це якась трохи інсценування, бо вчора я навіть бачив новину про те, що він приїжджав з якимись людьми, які не повернулися і він за то брав кошти, і я знаю, що це неправда, бо всі люди, з якими він їздив, вони зараз знаходяться в Україні», — каже голова ГО «БратуБрат» Олександр Швецов.
«Хто звертався до нього за допомогою, він допомагав безплатно, всім допомагав і нікому жодного разу не відмовив. Це брудна підстава, комусь це потрібно, залишилося лише на суді це довести», — говорить Марина.
Нагадаємо, 30 червня суд обрав запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту 23-річному засновнику благодійного фонду Артуру Волинцю, якого підозрюють в продажу отриманого безоплатно військового спорядження та амуніції та проводять досудове розслідування за ознаками правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 201-2 КК України (Незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги). 14 липня Артуру Волинцю оголосили ще одну підозру – за ч. 3 ст. 332 КК України (Незаконне переправлення осіб через державний кордон України): з’ясувалось, на початку червня голова фонду, знаючи про бажання 36-річного житомирянина будь-що залишити межі України, допоміг йому у реалізації намірів за винагороду у 1000 доларів, включивши чоловіка до списку водіїв благодійної організації, які вирушили за гуманітарною допомогою за кордон.
Як повідомляв Житомир.info, вранці 28 червня 2022 року обласні підрозділи поліції, СБУ та прокуратури оприлюднили інформацію про затримання голови благодійного фонду після продажу ним засобів індивідуального захисту для військових вартістю близько 236 тис. грн, загалом же сума «замовлення» для продажу становила майже пів мільйона гривень. Затриманим виявився голова БФ «Роби добро, даруй надію» Артур Волинець і після оприлюднення інформації про затримання почали з’являтися дописи від знайомих, які не вірять в недоброчесність волонтера та обурюються діями правоохоронців.